TOKİ’den Suriyelilere Özel 3 Yeni Konteyner Kent

18 Nisan 2016
PAYLAŞ
TOKİ’den Suriyelilere Özel 3 Yeni Konteyner Kent

Toki, Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için Hatay'da 2, Kahramanmaraş'ta 1 olmak üzere 39 bin kişilik 3 yeni konteyner kentin inşaatını sürdürüyor...

Bugüne kadar Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için 10 bin 986 konteyner, 7 bin çadırdan oluşan iki çadırkent kuran Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Hatay ve Kahramanmaraş'ta 39 bin kişilik üç konteyner kent daha hayata geçiriyor.

39 BİN KİŞİLİK 3 YENİ KENT

Hatay'ın Yayladağı ilçesi Dutlubahçe Mahallesi'nde 4 bin, Altınözü ilçesi Boynuyoğun Mahallesi'nde 10 bin ve Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi Sivricehüyük köyünde 25 bin kapasiteli üç dev konteyner kentin inşaatı devam ediyor.

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

Kahramanmaraş'ta hayata geçirilecek olan konteyner kent tamamlandığında, dünyanın en büyük geçici konaklama merkezi olan Kilis Elbeyli'deki tesisten çok daha büyük bir yaşam alanı oluşmuş olacak.

Hatay Yayladağı'ndaki tesiste basketbol, futbol ve voleybol sahaları, 400 tonluk su deposu ve altyapı inşaatı sürerken, Altınözü'ndeki konteyner kentte de iki sosyal tesis binası, 24 derslikli iki okul, market binası, sağlık ocağı binası, emniyet binası, yönetim binası, ziyaretçi binası, teknik ofis binası, cami, basketbol, futbol ve voleybol sahaları, su deposu inşaatları bulunuyor.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu'nda bulunan tesiste ise 16 derslikli halk eğitim merkezi binası, 24 derslikli 4 okul, 2 rehabilitasyon binası, 2 yönetim binası, AFAD kart bürosu binası, biometrik kayıt binası, emniyet binası, kayıt takip binası, teknik işler binası, ziyaretçi binası, 2 cami, 8 market binası, 2 kütüphane binası, 2 personel yemekhanesi, toplantı salonu binası, 4 nizamiye binası, 2 sağlık ocağı, 4 futbol sahası ve basketbol sahası, 3 bin tonluk su deposu, çevre güvenlik çiti ve güvenlik kuleleri yaşama geçiriliyor.


"TOKİ’den Suriyelilere Özel 3 Yeni Konteyner Kent" haberine ait yorum yok

Yorum Yap