TOKİ’den Yozgat Saraykent’te 86 Konut

Yozgat Saraykent'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

09 Temmuz 2015
TOKİ’den Yozgat Saraykent’te 86 Konut

Dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapan TOKİ, Yozgat Saraykent projesinde mahalle konseptli 86 konut inşa edecek.

2015 yılında şehirlerin kültürel yapısına uygun projeler geliştireceğini açıklayan TOKİ, bu kapsamda Yozgat'ta Saraykent projesini hayata geçiriyor. Mahalle konseptine sahip 86 konut üretecek olan TOKİ, Saraykent projesinin örnek bir proje olacağını açıkladı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Yozgat’ın Saraykent bölgesinde şehrin dokusuna uygun konseptle 86 konut yapacak.

TOKİ Başkanı M.Ergün Turan, şehirlerin kültürel dokusunu sosyal konut projelerine de yansıtma hedefiyle geliştirilen sosyal konut projelerine bir yenisini daha eklediklerini açıkladı.

Şehirlerde kaliteli ve donatıları yüksek konutlar inşa ettiklerini belirten Turan, "Hedef kitlemiz alt gelir grubudur. Yeni konut projelerimiz mimarisi ve sosyal donatılarından, çevre düzenlemelerine kadar bir bütün olarak yaşam alanı oluşturuyor. Saraykent ilçemizde yerel mimari tarzda yapacağımız 86 adet konut 2+1 ve 3+1 şeklinde olacaktır. Projede bir adet ticaret merkezi ile geniş peyzaj alanı bulunacak" dedi.

TOKİ Başkanı M.Ergün Turan sözlerine şöyle devam etti :

''Proje talep örgütlenme modeliyle uygulanacak. Kkonutların cephelerinde ve zemin katlarında yöresel mimariye uygun taş kaplama kullanılacak. Yeni dönemde vatandaşların bizden beklentileri değişti. Vatandaşlarımızın konuttan beklentileri barınmadan çok yeni yaşam alanları oluyor. Dolayısıyla Toplu Konut İdaresi olarak yaklaşık 7-8 aydır bütün ihalelerde gösterdiğimiz mahalle konsepti var. İçerisinde esnafın, caminin, caddenin, sokağın olduğu bir konsept"

TOKİ Başkanı M.Ergün Turan sözlerini şöyle tamamladı :

''Yatay ve yöreden izler taşıyan mimari tarzda konut üretmeye devam ediyoruz. Saraykent projemizde yöresel mimariye uygun olarak yapacağımız konutların pencere çerçevelerinde ahşap görünümlü söveler olacak. Korkuluklar yöreye uygun alüminyum olacak. Bina girişleri taş kaplamalı taç markiz ile zenginleştirilecek. Proje tamamlandığında, Saraykent’in yeni yüzü olacak. Örnek bir proje olacak. Hak sahibi olacak vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun"(AA)HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


7 İklim 7 Bölge Mimari Fikir Yarışması sonuçları belli oldu

7 İklim 7 Bölge Mimari Fikir Yarışması sonuçları belli oldu

TOKİ ve iştirak şirketi Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen '7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari F

15 Eylül 2017


TOKİ Bakırköy'de yeni proje hazırlığında

TOKİ Bakırköy'de yeni proje hazırlığında

İstanbul'un Bakırköy ilçesine bağlı Şenlik Mahallesi'nde yer alan arsa TOKİ'ye devredildi.

14 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat