TOKİ’nin 50 Bin Konutluk Gaziantep Projesi

22 Mayıs 2015
PAYLAŞ
TOKİ’nin 50 Bin Konutluk Gaziantep Projesi

TOKİ, Gaziantep ilinde inşa edeceği ve 50 bin konutun yükseleceği proje için arsayı tahsis etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması düşünülen 50 bin konutluk yeni yaşam alanı projesinin yapımı için Maliye Bakanlığı’ndan arsa tahsisi yapıldı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in girişimleri ile hızlandırılan Bayındırlık ve İskan Bakanı İdris Güllüce’nin müşterek teklifi ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun onayı ile belirlenen 5.5 milyon metrekarelik arsa TOKİ’nin kullanımı için bedelsiz olarak hazineye devredildi.

Bu bağlamda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin toplu konutta kullanılması için düşünülen arsa Maliye Bakanlığı tarafından Büyükşehir’e tahsis edildi. Toplamda 5.5 milyon metre kareyi kapsayan arsaya hesaplı ve konforlu bir toplu konut alanı inşa edilecek.

TOKİ GAZİANTEP'TE YENİ BİR KENT KURACAK

2015 projelerine ara vermeden devam eden TOKİ, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile birlikte şehre 5 milyon metrekarelik yeni bir kent kuracak.

[caption id="attachment_51667" align="aligncenter" width="650"]toki-gaziantep-detay Maliye Bakanı Mehmet Şimşek - Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin[/caption]

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TOKİ ile 5 milyon metrekare alanda yeni bir kent kuracaklarını, 5 yıllık yol haritası kapsamında öne çıkan projelere 300 milyon liralık kaynak aktaracaklarını söyledi.

GAZİANTEP’E YENİ PROJELER

Başlangıçta kent halkının en önemli sorun olarak öne çıkardığı ulaşıma odaklandıklarını belirten Şahin, “Çünkü kent yoğun göç alıyor ve yaşam kalitesi arttıkça kullanılan araç sayısı da çoğalıyor. Hemen ulaşım master planını devreye soktuk. Trafik sorununu çözmek için kavşaklı yol çalışmalarına ağırlık verdik. Küçük Sanayi Sitesi ile OSB’de 200 bin kişi çalışıyor ve buradaki ulaşım sorununu çözmek için de hafif raylı sistemle Gaziray’ı birleştirme projelerimiz var” dedi.


"TOKİ’nin 50 Bin Konutluk Gaziantep Projesi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap