TOKİ’nin Kağıthane arsa ihalesinde 500 milyon TL teklif edildi

İstanbul Kağıthane ilçesinde bulunan Arıcılar arsası ihalesi TOKİ tarafından satışa çıkartıldı. İhalenin ilk oturumunda 500 Milyon TL teklif yapıldı.

14 Temmuz 2017
TOKİ’nin Kağıthane arsa ihalesinde 500 milyon TL teklif edildi İstanbul Kağıthane ilçesinde bulunan Arıcılar arsası ihalesi TOKİ tarafından satışa çıkartıldı. İhalenin ilk oturumunda 500 Milyon TL teklif yapıldı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Kağıthane Arıcılar Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve ‘Arsa Gelir Paylaşımı’ ile satışa çıkardığı arsanın ihalesinin ilk oturumu yapıldı. Katılımın ve rekabetin yüksek olduğu ihalenin ilk oturumunda 500 Milyon TL’lik teklif verildi.

TOKİ’nin Kağıthane arsası için “Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı” modeliyle satışa çıkarılan ihaleye 14 firma teklif sundu.  İhalenin ilk oturumunda en yüksek teklifi veren ortaklık ise Özak GYO ile İnt-Er Yapı iş ortağı oldu. TOKİ Kağıthane arsası için ilk oturumda Özak GYO ile İnt-Er Yapı iş ortaklığı 500 Milyon TL tutarında teklif vererek öne çıktı.

Düzenlenen arsa ihalesi sonrasında konuya ilişkin açıklama yapan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “TOKİ kendi finansal kaynağını oluşturuyor. Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı modeli ile konut üretmek için finansal kaynak sağlıyoruz. Böylelikle dar gelirli konuta erişmekte zorlanan vatandaşlarımız için konut üretimi yapıyoruz. İhaleye toplam 14 firma katılıp teklif sundu. En yüksek teklifi 500 milyonluk bedelle Özak GYO & İnt-Er Yapı İş Ortaklığı sundu. İdare olarak yapılan teklifleri inceleyip İhaleye katılan ilgili firmaları ikinci oturuma davet edeceğiz. İkinci oturumun yapılması sonrasında ise ihaleyi kazanacak firma, ayrıca 803 metrekarelik cami alanı ve 531 metrekarelik park alanlarını da inşa edecek” dedi.

İhaleye yüksek talep

İhaleye teklif sunan firma ve ortalıkların; Esta & İntek; Artaş & Bemay & Aksoylar; Fema İnşaat; Dağ Mühendislik; Torkam İnşaat; Fuzul Yapı & İstanbul Teknik Arı İnşaat; Ak Yapı; Güney Gayrimenkul & Başyapı & Elit Vizyon; Seha İnşaat; Yılmaz İnşaat; Esta & EGG Yapı & A Yapı; Makro İnşaat; Günyüzü İnşaat olduğu kaydedildi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


‘Konut alacaklar kaliteli beton kullanılan yapıları tercih etmeli’

‘Konut alacaklar kaliteli beton kullanılan yapıları tercih etmeli’

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı M. Şefik Tüzün, konut satın alac

22 Ağustos 2017


Hasanpaşa Gazhanesi Enerji Müze’sine dönüştürülecek

Hasanpaşa Gazhanesi Enerji Müze’sine dönüştürülecek

Yıllardır kullanılmayan Hasanpaşa Gazhanesi, Enerji Müzesi ve Kültür Merkezi olarak yenilenecek.

22 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat