TOKİ’nin Kağıthane arsası 319 milyon 200 bin TL teklifle tarihe geçti

TOKİ, ‘arsa karşılığı gelir paylaşımı’ modeliyle satışa çıkardığı, Kağıthane’de bulunan 40 bin metrekarelik alan için 316 milyon TL ile tarihinde rekor bir teklif aldı.

24 Temmuz 2017
TOKİ’nin Kağıthane arsası 319 milyon 200 bin TL teklifle tarihe geçti Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yaptığı projelere finansman sağlamak amacıyla satışa çıkardığı Kağıthane’de bulunan Arıcılar arsası ihalesinin ikinci oturumunu gerçekleştirdi. Gerçekleşen ihalede TOKİ payı geliri 316 milyon 200 bin TL olarak belirlendi.  Belirlenen yüzde 60’lık gelir ile TOKİ rekor bir teklif almış oldu. Arsa, Kağıthane bölgesinden geçen TEM otoyolunun, Hasdal köprü kavşağının ve kara yolunun hemen yanında konumlanıyor.

TOKİ’nin ‘arsa satış karşılığı gelir paylaşımı’ modeliyle ihaleye çıkardığı arsa toplam 40 bin metrekare büyüklüğe sahip. Kâğıthane 7755/4, 7756/2 ve 7756/3 parsellerde bulunan arsa ihalesine yoğun ilgi geldiğini vurgulayan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ise konuya ilişkin şunları kaydetti: "Kâğıthane arsamız için ilk oturumda 14 firma katılarak tekliflerini sunmuştu. İkinci oturumda ise ilgili 6 firma katılıp sözlü tekliflerini sundu. Yazılı teklifi ise 2 firma yaptı. Yazılı teklifte en yüksek miktarı 527 milyon lira bedelle Güney Gayr. Yat. San. ve Tic. A.Ş. & Başyapı İnş. Taah. Tur. ve San. Dış Tic. Ltd. Şti. & Elit Vizyon Yapı İnş. Taah. ve Teks. San. Dış Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı verdi. TOKİ'nin pay olarak teklif edilen yüzde 60'lık oran, idaremiz tarihinde bir ilk ve rekor bir oran. Bu rekor, ülke ekonomisinin sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu ve yatırım yapılabilir güvenli bir liman olduğunun göstergesidir. Bu rekor teklif Türkiye ekonomisine olan güvenin bir göstergesidir."


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ, Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm ve gelişim projesi hayata geçirecek. Buna göre 511 konut ve 2

14 Ekim 2017


TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

Sosyal Konut üretici TOKİ’nin, Kütahya'ya yapacağı 219 konutun ihalesi 6 Kasım'da gerçekleşecek.

13 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.