Topbaş’ın Edirne Ziyareti!

İstanbul Arnavutköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

16 Eylül 2015
Topbaş’ın Edirne Ziyareti!

Başkan Kadir Topbaş, Edirne’nin ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu. Birlik ve kardeşlik mesajları veren Kadir Topbaş, ziyaret ettiği belediyelere yatırım sözü verdi ve bazı açılışlar yaptı...

Edirne’nin Meriç, İpsala, Küplü, Yeni Karpuzlu, Enez ve Keşan ilçelerini gezen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı eşlik etti.

Meriç’te Belediye Başkanı Nihat Yörük ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanan Kadir Topbaş, belediye binasının önüne şehir meydanı ve park yapma sözü verdi. 1968’de Meriç’te bir süre vaizlik yaptığını anlatan Topbaş, kendisini yıllardan tanıyan vatandaşlarla hasret giderdi.

Küplü ilçesinde yapılması planlanan projelerle ilgili bilgi alan Topbaş, İpsala’da da vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılandı. Belediye Başkanı Mehmet Kerman’dan yatırım ve hizmetlerle ilgili brifing alan Topbaş, belediye binası önünde toplanan vatandaşlara hitap etti.

İpsala’da da kendisini karşılayan vatandaşlara hitap eden Başkan Kadir Topbaş, ülkelerin kalkınmasında yerel yönetimlerin çalışmalarının büyük önem taşıdığını belirterek, 27 Eylül’de New York’ta Birleşmiş Milletler’de (BM) UCLG (Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı) Dünya Başkanı olarak bir konuşma yapacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Edirne’de ziyaret ettiği ilçe belediyelerine destek sözü verdiğini hatırlatan Kadir Topbaş, Türkiye’nin kardeşlik ve barış içinde gelişebileceğini vurguladı. “İstikrar içinde güçlü bir Türkiye’yi milletçe beraber kolkola girerek hazırlayacağız” diyen Başkan Topbaş, 11 yılda pek çok sorununu çözdükleri İstanbul’a sadece bu yıl 12,5 milyar lira yatırım yaptıklarını anlattı.

Dünyada devletlerin yaptığı dev metro yatırımlarını İBB’nin kendi kaynaklarıyla yaptığının altını çizen Topbaş, verecekleri destekle İpsala Belediyesi’nin de ilçenin çehresini değiştireceğini kaydetti. Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı olarak yerel yönetimlerin bilgi ve deneyim paylaşımına büyük önem verdiklerini ifade eden Topbaş, şöyle konuştu;
“İBB olarak da dünyanın her tarafındaki yerel yönetimlere destek veriyoruz. Daha geçen ay Saraybosna’ya 30 tane otobüs verdik. 20 otobüs de Afrika’da sefaletle boğuşan Liberya’ya gönderdik. Şimdi aynı şekilde Çad ülkesine de 20 otobüs hediye ediyoruz. Ecdadımız Osmanlı da dünyanın birçok bölgesine sırf insana hizmet etmek için yardımlar yapmıştı.”

Konuşmasının ardından Enez’e geçin Kadir Topbaş, ilçe belediye başkanı Abdullah Bostancı ve büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. Belediye başkanından çalışmalar hakkında bilgiler alan Topbaş, Enez Sahil Yolu’nun açılışını da yaptı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Küçükyalı’da hayata geçirilen Hilltown AVM projesi 27 Ekim Cuma günü kapılarını açacak.

17 Ekim 2017


RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

Girişimciliğe teşvik edici çalışmalar yürüten RE/MAX Türkiye, gayrimenkul sektöründe çalışan ya da ç

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.