Toroslar Belediyesi Çopurlu’ya Meydan Yapıyor!

Mersin Toroslar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

29 Eylül 2015
Toroslar Belediyesi Çopurlu’ya Meydan Yapıyor!

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, ‘Her Köye Bir Meydan’ projesi kapsamında Çopurlu Mahallesi’ne meydan yapıyor...

30 Mart 2014 yerel seçimleri ile birlikte köy tüzel kişilikleri sona ererek Toroslar Belediyesi’ne bağlanan mahallelerde başlatılan çalışmalarda ana arterler üzerinde yol kenarlarına taş duvar örülüyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 6360 sayılı Büyükşehir Yasası ile belediye hizmet alanlarına girerek mahalle statüsü alan 32 köy ve 5 beldede gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi. Şehir merkezinde ne varsa yeni bağlanan mahallelerde de vatandaşların aynı hizmeti alması için çaba sarf ettiklerini kaydeden Başkan Tuna, özellikle yaz döneminde bu mahallelerde yoğun bir çalışma içerisine girdiklerini belirtti.

Öncelikli sloganlarının her mahalleye eşit hizmet olduğunu vurgulayan Tuna, “6360 sayılı yasa ile belediyemiz hizmet alanına dahil olan 32 köy ve 5 beldemizden biri olan Çopurlu Mahallemizde meydan ve duvar örme çalışmaları yapıyoruz. Öncelikli sloganımız her mahalleye eşit hizmet. İmar planları olmadığından dolayı eskiden köy olan bu mahallelerimizde hizmet yapmak biraz zorlaşıyor. Ancak muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın gösterdiği karşılıklı fedakarlıklarla bu mahallerimizi daha güzel bir yaşam yerine dönüştürüyoruz” dedi.

‘Her Köye (Mahallelere) Bir Meydan’ projesini belediye imkanları doğrultusunda bütün mahallelerde uygulamak istediklerini dile getiren Tuna, “İnşallah geniş yollarla birlikte güzel bir meydan oluşturacağız. Doğal ortamda ve yeşilin içerisinde yaşamak herkesin özlem duyduğu bir yaşam şekli haline geldi. Çalışmalarımıza katkı sunan mahalle muhtarlarımıza ve mahalle sakinlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitler Anıtı'nın açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitler Anıtı'nın açılışını yaptı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yapılan '15 Temmuz Şehitler Anıtı' törenle açıldı.

16 Temmuz 2017


Emlak Bankası yeniden kuruluyor

Emlak Bankası yeniden kuruluyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, inşaat ve emlak sektörünü desteklemek üzere bankacılık yap

14 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat