Torunlar 5. Levent 2. Etap Satışları Başladı

Bin 200 konutluk Torunlar 5. Levent projesinde 2. etap satışları başladı. Metrekare birim fiyatlarının 5 bin 800 TL’den başlangıç gösterdiği Torunlar 5. Levent 2. etap projesinde düşük peşinat ve vade farksız taksitle konut sahibi olunabiliyor...

28 Nisan 2016
Torunlar 5. Levent 2. Etap Satışları Başladı Bin 200 konutluk Torunlar 5. Levent projesinde 2. etap satışları başladı. Metrekare birim fiyatlarının 5 bin 800 TL’den başlangıç gösterdiği Torunlar 5. Levent 2. etap projesinde düşük peşinat ve vade farksız taksitle konut sahibi olunabiliyor...

Torunlar GYO, Eyüp Alibeyköy’de KİPTAŞ kentsel dönüşüm arazisi üzerinde inşa edilen 5. Levent projesinde 2. etap satışları başladı.

Bin 200 konutluk ilk etap satışlarını tamamlayan firma, 900 konutluk ikinci etap satışlarına start verdi.

METREKARESİ 5 BİN 800 TL
Torunlar 5. Levent 2. etap projesinde 1+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçekleri yer alıyor. Torunlar 5.Levent 2. etap fiyatları metrekare bazında 5 bin 800 TL’den başlıyor 7 bin TL’ye kadar yükseliyor.

DÜŞÜK PEŞİNAT VADE FARKSIZ TAKSİT SEÇENEKLERİ İLE
Projenin ikinci etabında 200 daireye özel ödeme kolaylıkları da sunuluyor. Buna göre yüzde 20 peşinat veriliyor, 12 ay sonra yüzde 10, 18 ay sonra yüzde 10 ara ödeme yapılıyor. Kalan yüzde 60 ise şirket bünyesinde 36 ay vade farksız taksitlendiriliyor.

İkinci bir ödeme seçeneğine göre ise yüzde 25 peşinat veriliyor kalan yüzde 75 ise 60 ay 0,80, 120 ay 0,89 faiz oranı ile taksitlendiriliyor.

ŞEHİR İÇİNDE ŞEHİR
1 milyar 800 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Torunlar 5 Levent projesi Tem Alibeyköy kavşağında yer alıyor.

1 milyon 30 bin 872,97 metrekare dev alanda projelendirilen Torunlar 5. Levent projesinde toplam 2 bin 100 konut yer alıyor. Projede ayrıda 400 adet sosyal konut, İBB lojmanı, cami, okul, yurt ve üniversite bulunuyor.

TÜKETİCİ ARTIK ÇOK NAZLI
İlk etap satışlarına 1 yıl önce başladıklarını hatırlatan Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “ 1 yıl önce satışlarımıza başladık. Heyecanlı olduğumuz kadar da tedirgindik. Projemize inanıyorduk ama karar veren tüketici. Tüketici artık çok bilinçli ve nazlı” dedi.

NE YAPARSAM SATARIM DEVRİ BİTTİ
Artık ne üretirsem satarım devrinin bittiğini belirten Torun, “Tüketici artık çok seçici. Artık ne yaparsam satarım devri bitti. Tüketicinin bu seçiciliği bize de birşeyler öğretiyor. 5. Levent projemizde gördük ki lokasyon ve ulaşım tüketicinin en önemli tercih sebebi” ifadesinde bulundu.

2. ETAPTAN SONRA FİYATLAR UÇACAK
Bir yıl önce satışlarına başladıkları 5. Levent projesinin ilk etabında 1 yılda yüzde 15 oranında değer kazancı olduğuna dikkat çeken Aziz Torun, “Bin 200 konutluk ilk etapta satışları tamamladık. 1 yılda yüzde 15 oranında fiyat artışı oldu. Esas artış 2. etaptan sonra olacak. 2. etaptan sonra fiyatlar uçacak” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK DEPLASE HATTINI YAPTIK
5. Levent projesinin kentsel dönüşüm için örnek bir model olduğuna dikkat çeken Torun, “473 dönüm arazi üzerinde yepyeni bir semt kuruyoruz. 5. Levent kentsel dönüşüme örnek olacak bir proje. Kentsel dönüşümde gelişim ve değişim faktörlerini dikkate alınması lazım. Yoksa sadece riskli binayı yıkıp yenisini yapmış olursunuz. Biz parsel bazında dönüşüm taraftarı değiliz. Ada bazlı dönüşüm yapmak lazım. Ada bazlı olunca sosyal olanaklar daha zengin oluyor. Altyapıya yatırım yapabiliyorsunuz. Biz bu projede 83 milyon altyapıya yatırdık. Türkiye’nin en büyük elektrik ulaşım hattını yer altına aldık” şeklinde konuştu.

BANKALARI BEKLEMEDEN FAİZİ BİZ İNDİRDİK
Konut kredisi faiz oranlarının birin altında olması gerektiğinin altını çizen Torun, “Faiz oranları psikolojik sınır olan birin altına inmediği için biz şirket bünyesinde müşteriye taksit olanağı sunuluyoruz. 5. Levent projesinde biz bankaları beklemeden faizi 0,80’e düşürdük. Bu sektör için tabi ki bir risk. Bunu yapıbilmek için çok güçlük bir finansmanınız olması lazım. Bankalar birin altına düşürmedikleri için biz devreye giriyoruz. Çünkü sektör bunu istiyor” dedi.

GELECEKTE TALEP YETERSİZLİĞİ OLABİLİR
Sektörde çok ciddi bir rekabetin olduğuna dikkat çeken Torun, “Gelecekte ciddi bir talep yetersizliği olabilir. Çünkü ciddi bir rekabet var. Büyük bir arz artışı söz konusu. Bu rekabet ortamında doğru lokasyonda, satın alma gücüne hitap eden, ihtiyaca yönelik projeler yapan satar. Ama bu kriterlere uygun olmayan projelerde sıkıntı olabilir. Sat-yap işi yapanların bunu dikkate alması lazım. Eğer satış geride kalırsa alternatif finasman kaynaklarının olması lazım” şeklinde konuştu.

KAYITDIŞI İŞ YAPMIYORSAN 4 BİN TL’NİN ALTINDA KONUT ÜRETMEN MÜMKÜN DEĞİL
Alt gelir grubuna yönelik projeleri özel sektörün yapamayacağını ifade eden Aziz Torun, “Alt gelir grubuna biz proje yapamıyoruz. Çünkü arsa ve inşaat maliyetleri çok yüksek. Kurumsal bir geliştiricinin ya da kayıtdışı iş yapmayan bir geliştiricinin bu şartlarda 4 bin TL’nin altında proje yapması mümkün değil. Bizim alt gelire yönelik proje yapmamız için arsa ve inşaat malzemeleri teminde özel bir ayrıcalık tanınması gerekir” diye sözlerini tamamladı.

HABER:Şengül KIRMIZITAŞ
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kadıköy Erenköy Mahallesinin İmar Planı Askıya Çıktı!

Kadıköy Erenköy Mahallesinin İmar Planı Askıya Çıktı!

Kadıköy ilçesine bağlı Erenköy Mahallesi 106 pafta 830 ada 40 parsele İlişkin hazırlanan 1/1000 ölçe

25 Mayıs 2017


İsmail Kahraman:"Yeni Bir TBMM Binasına İhtiyaç Var"

İsmail Kahraman:"Yeni Bir TBMM Binasına İhtiyaç Var"

TBMM Başkanı İsmail Kahraman yeni bir TBMM binası yapılması gerektiğini söyledi...

25 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat