Torunlar GYO Paşabahçe Projesi Bu Yıl Başlıyor

İstanbul Beykoz'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Mart 2016
Torunlar GYO Paşabahçe Projesi Bu Yıl Başlıyor

3 yılda 2,1 milyar TL'lik yatırım yapmayı hedefleyen Torunlar GYO, bu yılın ilk yarısında Paşabahçe'deki projesine start vermeyi hedefliyor...

2015 yılı finansal sonuçlarını ve gelecek dönem beklentilerini açıklayan Torunlar GYO, 2015 yılını 4 milyar 861 milyon TL net aktif değer ve 8.8 milyar TL portföy değeri ile kapattı. Torunlar GYO, vergi, amortisman ve faiz öncesi kârını da (VAFÖK/EBITDA) 369 milyon TL olarak açıkladı.

2015 yılında 628 milyon TL satış geliri elde eden Torunlar GYO, bu gelirlerin yüzde 40'ı konut ve ofis, yüzde 49'u ise AVM ve ofis kira gelirlerinden kaynaklandı. Torunlar GYO, AVM ve ofis kira gelirlerinde 2014'e göre yüzde 75 oranla artış gösterdi.

TORUN CENTER RESİDENCE TESLİMLERİ ÖNÜMÜZDEKİ AY

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, "2015 yılında 440 milyon TL yatırım gerçekleştirdik. Torun Center ve Mall Of İstanbul otel ve ticari alan projelerimize hız kesmeden devam ettik. Torun Center’da inşaatta son aşamaya geldik ve ticari ofisleri sahiplerine teslimlere başladık. Önümüzdeki aylarda ise residence teslimlerini başlatıyoruz. Kule ve bahçe ofislerimizde kiralama çalışmalarımız da başladı. Bunlarla beraber 5. Levent projemizi satışa çıkardık. Yılın sonunda ise Deepo Antalya büyüme projemizi başlattık" açıklamalarında bulundu.

Gelecek dönem projelerle ilgili bilgi veren Torun, "5. Levent projemizin 2.etabı ve taahhütlerimiz arasında yer alan 145 bin metrekare inşaat alanına sahip Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi bu yıl başlatacağımız yatırımlar arasında" dedi.

TORUNLAR GYO PAŞABAHÇE PROJESİ YILIN İLK YARISINDA BAŞLIYOR

Bu yılın ilk yarısında Paşabahçe projesine başlamak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Aziz Torun, projenin ‘Kentsel Resort Otel’ konseptinde olduğunu belirtti. Torunlar GYO Paşabahçe projesi Eski Tekel Fabrikası arazisi üzerinde yaşama geçirilecek. 64 bin 633 metrekare inşaat alanına sahip olan Torunlar GYO Paşabahçe projesi az yoğunluklu, lüks, yaklaşık 120 odalı olması planlanan otel, apart otel daireleri ve yalıları kapsayan karma bir proje olarak tasarlanıyor.

3 YILDA 2,1 MİLYAR TL'LİK YATIRIM

Torunlar GYO tüm bu projeler için 2016-2018 yılları arasında 2,1 milyar TL yatırım yapmayı hedefliyor. 3 yıl içinde 6.9 milyar TL satış gelirine ulaşmayı öngören Torunlar GYO, 2016 yılında ise 1 milyar 508 milyon TL satış geliri ve 827 milyon TL EBİTDA hedefliyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

Belinay abay

01 Nov 2016, 22:34

Fiyatlar hakkında bilgi almak istiyorum.


GÜNDEM HABERLERİ


Akın 688 Eryaman daireleri 155 bin TL’den başlıyor

Akın 688 Eryaman daireleri 155 bin TL’den başlıyor

Ankara Etimesgut’ta hemen teslim olanağı sunan Akın 688 Eryaman projesi 155 bin TL’ye ev sahibi olma

19 Eylül 2017


TGM Trend Gayrimenkul: İstanbul'da her gün 350 aile taşınıyor

TGM Trend Gayrimenkul: İstanbul'da her gün 350 aile taşınıyor

TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun, sıfır eve geçişlerde en düşük oranın temmuz ve ağu

19 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat