Torunlar GYO’dan İnşaat Kazasıyla İlgili Açıklama

08 Eylül 2014
PAYLAŞ
Torunlar GYO’dan İnşaat Kazasıyla İlgili Açıklama

Mecidiyeköy Torun Center inşaatında gerçekleşen kazanın ardından projenin üretici firması olan Torunlar GYO'dan olayla ilgili basın açıklaması geldi.

Düzenleyen: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Torun Center’da yük asansörünün 32'nci kattan düşmesi sonucu 10 işçinin yaşamını yitirdiği kazanın ardından tartışmalar devam ediyor.

Protestolar ve inceleme devam ederken, Torunlar GYO'dan da olayla ilgili açıklama geldi.

10 İŞÇİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Mecidiyeköy’de Torun Center inşaatında Alimak denilen asansör dün gece saat 19.20'de, içinde bulunan işçilerle birlikte 33’üncü kattan zemine çakıldı.

torun-center-kaza-fotograflari-1

VALİ MUTLU: 8 KİŞİ GÖZALTINDA

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, ölen işçi sayısının 10 olduğunu söyledi. Mutlu, olayla ilgili 8 kişinin gözaltına alındığını kaydetti. Vali Mutlu, "İş asansöründe hayatını kaybeden işçilerimizin tamamı hastaneye götürüldü. Kayıp sayımız kesin 10 olarak netleşti. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

torun-center-kaza-fotograflari-2

KAZANIN ARDINDAN AÇIKLAMA

Tüm bu olanların ardından proje sahibi Torunlar GYO firması olayla ilgili basına açıklama yaptı. Kamuoyunu kaza hakkında bilgilendiren açıklamada kazanın ardından gelişen olaylarla igili kamuyouna detaylı bilgi verildi.

İşte Torunlar GYO'dan gelen basın açıklaması :

Şirketimizin şantiyesinde meydana gelen ve 10 kardeşimizin hayatını kaybettiği kazaya ilişkin adli soruşturma süreci devam etmekte ve bu süreç şirketimizin tüm birimleri tarafından da dikkatle takip edilmektedir. Savcılık konuya ilişkin tüm tarafların ifadesini almaktadır. Ayrıca konuyla ilgili olarak teknik rapor oluşturulması amacıyla bilirkişi incelemesi yaptırılmış olup rapor beklenmektedir.

Kazada vefat eden tüm kardeşlerimizi bu vesile ile bir kez daha rahmetle anıyor, geride kalan yakınlarına başsağlığı dileklerimizi yineliyoruz. Kaza nedeniyle yakınlarının mağduriyetini giderebilmek, bir nebze olsun acılarını hafifletebilmek için üzerimize düşen tüm görevleri yapacağımızı kamuoyunun bilgisine arz ederiz.

Saygılarımızla,
Torunlar GYO


"Torunlar GYO’dan İnşaat Kazasıyla İlgili Açıklama" haberine ait yorum yok

Yorum Yap