Trabzon'da 'Karavan Park Projesi' hayata geçirilecek

Trabzon'un yayla ve sahil kesiminde yeni bir çalışma yapılacak.

26 May 2020
Trabzon'da 'Karavan Park Projesi' hayata geçirilecek Trabzon'un turizm faaliyetlerini artırma adına yeni çalışmalar yapılıyor. Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Trabzon Şubesi, şehrin potansiyeli yüksek bölgelerinde 'Karavan Park Projesi' hayata geçirileceğini açıkladı.

MÜSİAD Trabzon Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'de dünya standartlara uygun ilk 'Karavan Park Projesi'nin hazırlandığı ve hayata geçirilmesi amacıyla çalışmalara başlandığı bildirildi.

Proje hakkında değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Genel Merkez Turizm Komite Teşkilat Başkanı Ümit Hotaman, karavanlarda uzun süreli yaşanabilmesi için tasarlanan ve yurt dışında 'karavan parkı' ismi verilen projeyi hayata geçirecek olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını aktardı.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Türkiye'de 250'ye yakın kamp alanına ihtiyaç olduğunu belirten Ümit Hotaman, "Avrupa'da sadece bir firma günde 180 adet lüks karavan yapmaktadır. Buradan yola çıkarsak Türkiye gibi güvenilir ve sağlıklı bir ülkeye ne kadar turist gelebileceğini öngörebiliyoruz. Projemiz onaylandığında ve uygun alanlar bulunduğunda kısa sürede harekete geçeceğiz. Yerlerle ilgili yetkili makamlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Trabzon'umuzu pilot il yapıp projeyi tüm Türkiye'ye yaymayı hedefliyoruz. Bu manada bölgemiz ve ülkemiz adına büyük bir kazanım olacak" şeklinde konuştu.

"KARAVAN TURİZMİ YAYGIN HALE GELECEK"

Söz konusu projenin MÜSİAD Genel Başkanı Kaan tarafından Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan'a aktarıldığı bilgisini paylaşan Ümit Hotaman, "Sayın Bakan Yardımcısı Alpaslan da projemizi çok beğendi ve hayata geçmesi adına Bakanlığın üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduğunu belirtti. Şehrimize kazandırmayı hedeflediğimiz ve şimdiden büyük heyecan duyduğumuz projeyi destek verenler sayesinde dünyaya örnek bir şekilde hizmete sokmayı planlıyoruz. Özellikle koronavirüs sonrası daha da yaygın hale gelecek karavan turizmi, bölgemizin çekim merkezi olması adına Trabzon için atılmış önemli bir adımdır" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum