Trabzon'daki yeni millet bahçesi gelecek ay açılıyor

Ortahisar Millet Bahçesi Projesi'nde sona gelindi. İşte proje detayları…

13 February 2021
Trabzon'daki yeni millet bahçesi gelecek ay açılıyor Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tüm Türkiye'de sürdürülen millet bahçesi çalışmaları, 2021 yılında da tüm hızıyla sürüyor. TOKİ aracılığıyla hayata geçirilen projeler ile şehirlerin yeşil alan miktarı artırılırken nitelikli sosyal yaşam alanı kazandırılıyor. Millet bahçesi çalışmaları aynı zamanda bulunduğu bölgenin emlak piyasasını da doğrudan etkiliyor.

Trabzon Ortahisar'da inşa edilen millet bahçesi çalışmasında sona gelindiği aktarıldı. Projenin 54 bin metrekarelik birinci etabı, Mart ayı içinde hizmete açılacak.

AA'nın aktardığı habere göre, Akçaabat'taki millet bahçesinin bir süre önce hizmete açıldığını hatırlatan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Vakfıkebir ilçesindeki millet bahçesinin tamamlanmak üzere olduğunu, eski Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nun bulunduğu alanda da Ortahisar Millet Bahçesi'nin inşa edildiği bilgisini aktardı.

TRABZON İÇİN ÖZEL BÖLGE

Ortahisar Millet Bahçesi'nin inşa edildiği alanın Trabzon için çok özel bir anlam ifade ettiğini belirten Başkan Zorluoğlu, "Burası, eski Avni Aker Stadyumu'nun bulunduğu alan. Burası 70'li yıllardan itibaren ilk kez İstanbul'un dışında şampiyonlukların yaşandığı şehir. Şampiyonluk kupalarının kaldırıldığı alan burası ve Barcelona, Liverpool gibi birçok dünya devinin de dize getirildiği saha. Dolayısıyla burasının Trabzonluların hatırasında çok önemli bir yeri var. O bakımdan biz de bu alanı geçmişine, tarihine yakışır bir şekilde spor temalı bir millet bahçesi olarak düşündük, planladık" ifadelerini kullandı.

Bu projede diğer millet bahçelerinde olmayan futbol sahası ve tribünün de bulunduğu bilgisini aktaran Zorluoğlu, "Burada eski günleri anacağımız tribün de var. Sahanın etrafında insanlarımızın gelip rahatlıkla spor yapabileceği bir sistem kuruluyor. Biz de buraya bir dokunuş yaptık, Trabzon'da olmayan bir şey inşa ettik. 400 metrekarelik alanda sentetik buz pateni sahası inşa ediyoruz, büyük oranda tamamlandı. Buraya ayrı bir keyif katacak. Spor anlamında da gençlerimizin buraya daha çok gelmesini sağlayacak çok önemli bir dokunuş. Yine 600 metrekare alanda da kaykay yapılabilecek 8 rampa ve çanak düzeneği yapıyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz için bu alanı çok daha cazip hale getirmeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

7 BİN AĞAÇ DİKİLDİ

Ortahisar Millet Bahçesi Projesi'nde aynı zamanda millet kıraathanesi, restoran, eğlenme ve dinlenme alanları, bisiklet ve yürüyüş parkuru gibi donatıların bulunduğunu belirten Başkan Zorluoğlu, bölgede 7 binin üzerinde bitki ve ağaç dikilerek yeşil alana dönüştürüldüğünü ifade etti.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum