Tüketici Gayrimenkul Sektöründen Memnun!

Türkiye'de en hızlı gelişen sektörlerden biri olan gayrimenkul hakkında GYODER'in yaptığı Gayrimenkul Sektörü Algı Araştırması'ndan ilginç sonuçlar çıktı.

05 Aralık 2014
Tüketici Gayrimenkul Sektöründen Memnun!

Türkiye'de en hızlı gelişen sektörlerden biri olan gayrimenkul hakkında GYODER'in yaptığı 'Gayrimenkul Sektörü Algı Araştırması'ndan ilginç sonuçlar çıktı.

GYODER'in gerçekleştirdiği Gayrimenkul Sektörü Algı Araştırması'nda, kamuoyunun gayrimenkul sektörünü beğeni düzeyinin 'yüksek' olduğu belirlendi.

Araştırma kapsamında toplam 953 kişi ile görüşüldü. Görüşmeler 30 yaş ve üzeri, hane halkı geliri 4 bin lira ve üzerinde, geçtiğimiz 2 yıl içinde ev alan ya da önümüzdeki 2 yıl içinde ev almayı düşünen kişilerden oluşan toplam 501 kişi ile gerçekleştirildi.

GAYRİMENKUL 3'ÜNCÜ SIRADA

Gayrimenkul sektörü, sorgulanan sektörler arasında güven düzeyinde 3'üncü sırada yer alıyor ve beğenisi ve güven düzeyinin dengede olduğu söylenebilir.

YATIRIM İKİNCİ PLANDA

Gayrimenkul sektörü denildiğinde kamuoyunun ilk aklına gelen yüzde 45,7 ile konut/daire/ev olup, yatırım yüzde 24,6 ile ikinci sırada yer alıyor.

YÜZDE 76'SI MEMNUN

Görüşülen kişilerin yüzde 92'si gayrimenkul sektörü ile ilişkide bulunmuş ve yüzde 76'sı gayrimenkul sektörü ile bu ilişkisinden memnun kalmış.

Gayrimenkul sektörü hakkında sık bilgi alınan ve güvenilen bilgi kaynakları 'genelde arkadaş ve tanıdıklar' ve ikinci sırada 'Billboard, afiş, pano gibi açık hava reklamları' olarak belirtildi.

Yakın zamanda ev aldınız mı veya almayı düşünüyor musunuz?” sorusuna araştırmaya katılanların yüzde 51,7'si 2 yıl içinde almayı düşünüyor, yüzde 48,32ü ise geçtiğimiz 2 yıl içinde ev satın almış durumda.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.