Tüketici İcradan Satılık Gayrimenkullere Yöneldi!

01 Eylül 2015
PAYLAŞ
Tüketici İcradan Satılık Gayrimenkullere Yöneldi!

Konut fiyatlarının aşırı derecede artmasıyla birlikte vatandaş, icradan satılık, daha uygun fiyatlı taşınmazlara yöneldi.

Son dönemde bütün satılık ilanlarında olduğu gibi icradan satışa çıkan gayrimenkul ilanlarında da büyük artış yaşandı.

İcralık gayrimenkul portföyleri genişleyen bankalar rotasını belirledi. Daha uygun fiyata ev, arsa ya da işyeri almak isteyen vatandaş da bankadan satılık gayrimenkul ilanlarına yönlendi.

YÜZDE 250 ORANINDA ARTIŞ

2015 yılı içinde icradan satılık konut, arsa ve işyerlerinin sayısında büyük artış yaşandı.'Bankadan Satılık Gayrimenkul' ilanlarının sayısı 2014 yılı sonundan bu yana tam yüzde 250 oranında artış gösterdi. İcradan satılık gayrimenkul portföylerinde büyük artış olan bankalar, rotayı Hürriyet Emlak'ın 'Bankadan Satılık Gayrimenkul' uygulamasına çevirdi.

Bankaların elinde bulunan gayrimenkul sayılarının artacağı öngörülerek; bu gayrimenkulleri son kullanıcılara kısa yoldan ulaştırmak amacıyla kurulan sisteme kullanıcılar kadar bankalardan da ilgi yoğun oldu. Piyasaya göre daha cazip fiyatlarla emlak bulma imkanı sunan uygulama, konut, işyeri ve arsa alıcılarını cezbetti.

Bankadan satılık gayrimenkul ilanları incelendiğinde, Türkiye genelinde 8 bin liradan başlayan fiyatlarla taşınmaz bulmak mümkün. İstanbul'da ise satılık daire fiyatları 85 bin liradan başlıyor.

SATIŞ SÜRECİ HIZLANIYOR

Bankaların kendi portföylerinde yer alan gayrimenkuller piyasa şartlarına göre daha uygun fiyatlarla tüketicilere sunuluyor. Proje kapsamında anlaşma yapılan bankalar portföylerindeki gayrimenkulleri çok kısa sürede satma imkanı buluyor.

Türkiye’nin önde gelen bankalarıyla işbirliği yapan Hurriyetemlak, gayrimenkullerin nakit paraya çevrilmesine yardımcı oluyor ve satış sürecini hızlandırıyor. Bankalarla gerçekleştirilen entegrasyon sayesinde bankaların sistemleriyle entegre olunuyor ve ilanlar otomatik olarak portala düşüyor.


"Tüketici İcradan Satılık Gayrimenkullere Yöneldi!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap