Turizm Bakanlığı’ndan 1.2 Milyar Liralık Yatırım Tahmini

Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, sektöre 11 bin yatak kapasitesi sağlayacak olan 1.2 milyar liralık yatırım öngörüyor.

23 Temmuz 2014
Turizm Bakanlığı’ndan 1.2 Milyar Liralık Yatırım Tahmini

Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, sektöre 11 bin yatak kapasitesi sağlayacak olan 1.2 milyar liralık yatırım öngörüyor.

Düzenleyen: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün takip ettiği konuyla ilgili yapılan duyuruda, 'Turizm Yatırımcılarına Kamu Taşınmazı Tahsis Şartnamesi 2014/1’e, 20/06/2014 tarihinden itibaren 'www.kulturturizm.gov.tr' adresinden erişilebildiği belirtildi ve şartnamelerin 07/07/2014 tarihinden İtibaren Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü'nün yukarıda belirtilen adresinden temin edilebildiği duyuruldu.

TAHSİS EDİLECEK TESİSLER

Tahsise konu taşınmazların çoğunluğu Antalya, İzmir Çeşme, Alaçatı, Bodrum, Selçuk, Didim gibi turizm bölgelerinde ancak Adana Yumurtalık, Afyon, Bursa Mustafakemalpaşa (4), Çankırı (4) ve Ordu’da da (7) taşınmaz tahsis edilecek. Ayrıca Kars Sarıkamış, Gölcük, Gediz, Samsun Havza, Sakarya Akyazı, Uşak Banaz’da da bazı taşınmazlar tahsis kapsamında. Bakanlığın öngörüsüne göre, bu taşınmazlar üzerinde 15 otel-tatil köyü, 9 termal otel, 2 golf sahaları bulunan termal otel, 8 günübirlik tesis, 4 konaklama tesisi, 4 otel ve 2 turizm kompleksi yapılacak.

ANTALYA-DEMRE BÖLGESİ ÖN PLANDA

En büyük yatırım öngören taşınmazlardan biri Antalya - Demre’de. Turizm kompleksi kurulması amacıyla tahsis edilecek 111 dönümlük taşınmaz için 149.6 milyon lira yatırım öngörüsü var. Bursa Kemalpaşa’da, birisi 102, diğeri 92.8 milyon liralık yatırım tahmini yapılan iki tesiste 18 delikli golf sahaları yer alması planlanıyor. Adana Yumurtalık’taki 120 bin metrekarelik taşınmazda ise 750 yatak kapasiteli bir otel veya tatil köyü için öngörülen yatırım 77 milyon lira.

DUYURUDA ÖNEMLİ UYARILAR VAR

‘Kültür ve Turizm Bakanlığı Kamu Taşınmazı Tahsis Duyurusu 2014/1’ başlıklı açıklamaya göre, tahsislerde izlenecek yol şöyle:

- Bu taşınmazlar Turizmi Teşvik Kanunu ve Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edilecek.

- Girişimciler 08/08/2014 günü saat 16.30’a kadar başvuruda bulunabilecek.

- Birden fazla parsel için müracaat edilebilecek.

- Başvurular öncelikle mali yeterlilik açısından değerlendirilecek.

- Birden fazla başvuru yapılan parseller için yeterli görülen girişimciler arasında sosyal ve teknik altyapıya katılım amaçlı müzakere yapılacak.

- Tek başvurunun yapıldığı parseller için Müzakere Komisyonunca yatırımın özelliğine göre sosyal ve teknik altyapıya katılım payı istenebilecek.

- Teminatlar kesin ve süresiz teminat mektubu olarak verilecek.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediye Başkanlığı, belediye mülkiyetinde olan 2 bin 192 metrekare arsayı 2 milyon

16 Ekim 2017


Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

İzmir Ulukent'te inşa edilen Norda Homes projesinde çalışmaların yanı sıra daire satışları da devam

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.