Türk Halkı En Çok Bu Fiyat Aralığındaki Konutları Talep Ediyor

Evdekifirsat.com Genel Müdürü Cüneyd Dişkaya, tüketicinin en çok 4-5 bin TL aralığındaki konutları talep ettiğiğini 5 bin TL üzerindeki konutların satışının ise

03 Şubat 2016
Türk Halkı En Çok Bu Fiyat Aralığındaki Konutları Talep Ediyor

Evdekifirsat.com Genel Müdürü Cüneyd Dişkaya, tüketicinin en çok 4-5 bin TL aralığındaki konutları talep ettiğiğini 5 bin TL üzerindeki konutların satışının ise zorladığını söyledi…

Evdekifirsat.com Genel Müdürü Cüneyd Dişkaya emlak editörleri ile bir araya geldi. Evdekifirsat.com’da herkese hitap eden fırsatların olduğuna dikkat çeken Dişkaya, “Konut marketi gibi çalışıyoruz. Evdekifirsat.com’da herkes aradığını bulur. Her türlü fırsat var. Fiyat avantajı, ödeme avantajı… “ dedi.

BİN 200 TL’YE EV
Sadece bin 200 TL ile insanları ev sahibi yaptıklarını söyleyen Dişkaya, “Bin 200 TL ile insanları ev sahibi yapıyoruz. Kalanını ise bankaya borçlanıyorlar. Bu modeli tüketici sevdi. Sadece B, C değil A segmentinden de büyük talep var. A segmentindeki bir kişi zaten ayda en az 7-8 bin TL kira ödüyordur. Kiraya vereceğime kendi evimin sahibi olurum diyor” dedi.

4-5 BİN TL BANDINDAKİ KONUTA YOĞUN TALEP VAR
Metrekare birim fiyatı 4 -5 bin TL civarında olan konutlara talebin çok fazla olduğuna dikkat çeken Dişkaya, “Portföyümüzde 3 bin TL’den 15 bin TL’ye kadar konut var. Talep ağırlıklı olarak 4-5 bin TL civarında olan konutlara geliyor. Bu segmentteki projeler her zaman kolay satılıyor. Çünkü o kesimin konut ihtiyacı daha fazla. 5-6 bin TL’nin üzerindeki segmentte ise satışlar zorlamabiliyor” diye konuştu.

18 ay önce 80 konutluk bir proje ile işe başladıklarını hatırlatan Dişkaya, “Bugün 17 projenin satışını yapıyoruz. Portföy değerimiz ise 1.3 milyar TL’ye ulaştı. Geçen yıl 900 konut satışı yaptık. Ciromuz ise 500 milyon TL” dedi.

SATIŞIN YÜZDE 20’Sİ YABANCIYA
Toplam satışının yüzde 20’sinin yabancıya yapıldığını ifade eden Dişkaya, “ İşe ilk başladığımızda ilk 7 ay yabancıya yönelik bir çalışmamız olmadı. 7 ay sonrasında yabancıyı da yöneldik. Satışımızın yüzde 20’si yabancıya yapıldı” dedi.

HEDEP HER SENE BİN KONUT
Her yıl bin konut satışı hedeflediklerini söyleyen Dişkaya, “Kasım ayında toplam 180 konut satışı yaptık. Ocak satış adedimiz ise 50. Hedefimiz her yıl bin konut satışı yapmak” şeklinde konuştu.

ÜRETİCİNİN RAKİBİ DEĞİL ÇÖZÜM ORTAĞIYIZ
Üreticilerin rakipleri değil çözüm ortakları olduklarının altını çizen Dişkaya, “Biz konut üreticilerinin hiçbir zaman rakibi olmayacağız. Biz onların rakibi değil çözüm ortağıyız. Firmalar projeden tamamen çıkıp yeni projelere girmek istediğinde devreye giriyoruz” diye sözlerini tamamladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Mayıs ayında konut satışlarında artış

Mayıs ayında konut satışlarında artış

Türkiye genelinde Mayıs ayında gerçekleşen konut satış rakamları belli oldu.

25 Haziran 2017


İnşaat sektörünün gözü Katar'da

İnşaat sektörünün gözü Katar'da

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye ile Katar arasınd

25 Haziran 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat