Türk Halkı Yatırımını “Makete” Yapıyor

Reidin ve GYODER ortaklığında hazırlanan Yeni Konut Fiyat Endeksi Şubat 2016 sayısı açıklandı. Buna göre Şubat’ta yapılan satışların yüzde 23’ü bitmiş yüzde

16 Mart 2016
Türk Halkı Yatırımını “Makete” Yapıyor

Reidin ve GYODER ortaklığında hazırlanan Yeni Konut Fiyat Endeksi Şubat 2016 sayısı açıklandı. Buna göre Şubat’ta yapılan satışların yüzde 23’ü bitmiş yüzde 77’si ise bitmemiş projelerden yapıldı...

İnşaat sektöründe yeni bir pazarlama trendi olan “sat-yap” modeli giderek yaygınlaşıyor. Bir diğer adıyla maketten satış, sadece müteahhite değil tüketiciye de kazandırıyor.

Bitmiş projeye göre daha fazla kazandıran maketten satışın riski de çok kazancı da.

RİSKİ DE ÇOK KAZANCI DA
Riski çok çünkü, sonuç itibariyle ortada olmayan sadece vaat edilen bir projeye parayı yatırıyorsunuz. Eğer güvenilir bir firmadan satın almadıysanız ev hayaliniz kabusa dönüşebilir.

Böyle bir riski olsa da bitmiş projeye göre daha çok daha fazla prim yapma potansiyeli olan maketten satışlar bu yönüyle tüketiciyi cezbediyor.

SATIŞIN YÜZDE 77’Sİ MAKETE
Rakamlar da bunu doğruluyor. Türkiye İş Bankası desteği ile Reidin ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından hazırlanan Yeni Konut Fiyat Endeksi Şubat 2016 sayısı açıklandı.

Rapora göre Şubat ayında satışı gerçekleştirilen konutların yüzde 23’ü bitmiş konut stoklarından oluşurken, yüzde 77’si ise bitmemiş konut stoklarından oluşuyor.

AVRUPALI RİSKİ SEVMİYOR
Yine aynı rapora göre, İstanbul Anadolu Yakası’nda satılan konutların yüzde 23’ü; Avrupa Yakası’nda satılan konutların ise yüzde 17’si bitmiş konut stoklarından oluşuyor.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.