Türk Halkının Gözü Bu “Kat”ta

2015 yılı emlak verilerine göre tüketiciler en çok yeni inşa edilmiş binada ve 2. katta oturmak istiyor...

22 Şubat 2016
Türk Halkının Gözü Bu “Kat”ta

2015 yılı emlak verilerine göre tüketiciler en çok yeni inşa edilmiş binada ve 2. katta doğalgazlı 3+1 daireleri tercih ediyor...

2015 yılı sahibinden.com’un emlak verileri açıklandı. Buna göre 2015 yılında verilen ilanların yüzde 77'sini konut ilanları oluştururken, en çok emlak ilanı İstanbul'da verildi. Bununla beraber en çok ilan girişi ise 2015 yılı Mart ayında gerçekleşti.

2015 yılını kapsayan endekse göre yüzde 77 konut, yüzde 12 arsa ve yüzde 10 iş yeri ilanı verildi. Emlak ilanı verme sıralamasında İstanbul birinci sırada yer alırken, onu Ankara, İzmir ve Antalya takip etti.

İstanbul'da metrekare fiyatının en çok yükseldiği ilçe 2014 yılına göre yüzde 41 oranla Sultanbeyli oldu. Yüzde 35 artışla Esenler ve Silivri, Sultanbeyli'yi takip etti.

Ankara'da ise Gölbaşı yüzde 22'lik artışla ilk sıraya yerleşti. Gölbaşı'nı yüzde 19 artışla Polatlı ve Kazan, yüzde 14 artışla Sincan izledi.

İzmir'deki verilere bakıldığında ise Seferihisar metrekare fiyatı 2014 yılına oranla yüzde 34 artış göstererek birinci oldu. Yüzde 25'lik artışla GüzelBahçe ikinci, yüzde 23'lük artışla Tire ve Bornova üçüncü oldu.

Verilerde tüketicilerin tercihleri incelendiğinde ise tüketiciler en çok yeni inşa edilmiş binada ikinci katta doğalgazlı 3+1 daireleri tercih ediyor. Kiralık dairelerde 100 metrekare, satılık dairelerde ise 120 metrekare daireler tercih edildi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ankara Kent İncek Projesinin Fiyatları Açıklandı

Ankara Kent İncek Projesinin Fiyatları Açıklandı

Ankara İncek'te hayata geçirilen Kent İncek projesinin fiyatları açıklanıyor...

23 Haziran 2017


Dream Port Residence Projesinin Son Konutları Satılıyor

Dream Port Residence Projesinin Son Konutları Satılıyor

Kalender İnşaat tarafından İzmir Yeni Girne'de hayata geçirilen Dream Port Residence projesinin satı

23 Haziran 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat