“Türk Seddi”nin İlk Etabı Bitti!

15 Ekim 2015
PAYLAŞ
“Türk Seddi”nin İlk Etabı Bitti!

Hatay Reyhanlı’da Suriye sınırına örülen duvarın ilk etabı bitti. İkinci etabın ise Reyhanlı-Hassa arasına yapılması planlanıyor...

Suriye sınırında, kaçakçılığı ve yasa dışı geçiş girişimlerini önlemek amacıyla Reyhanlı ilçesinde daha önce belirlenen noktalara yapılan "seyyar duvar" örme çalışmaları devam ediyor.

Hatay Reyhanlı’da Suriye sınırına örülen duvarın ilk etabı bitti. Seyyar duvarın ikinci etabı ise Reyhanlı-Hassa arasında 25 kilometreli bir alanda yapılması planlanıyor.

Toplam 36,5 kilometre olması planlanan duvarın Bükülmez, Kuşaklık ve Beşaslan mahallelerinde yer alan bölümleri tamamlandı. Şantiye şefi Abdullah Uysal, yaptığı açıklamada, günlük 100 beton blok döktüklerini söyledi.

İKİNCİ ETAP REYHANLI-HASSA ARASINA

Sınır hattında 11,5 kilometre duvarın örülme işleminin bittiğini ifade eden Uysal, "4 aylık süre içerisinde üç bölgede sınır hattına duvar ördük. İlk etabı tamamladık. Burada 75 personel 24 saat esasına göre çalışıyor. Çalışmalarımız ikinci etap olan Reyhanlı-Hassa arasında 25 kilometrelik alanda sürecek" diye konuştu.

Kalan bölümlerin tamamlanması için çalışmaların yoğun şekilde sürdüğünü vurgulayan Uysal, beton blokların 2 metre genişliğinde, 3 metre yüksekliğinde ve 7 ton ağırlığında olduğunu sözlerine ekledi.


"“Türk Seddi”nin İlk Etabı Bitti!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap