Türkiye Emlak Piyasası Dünyada Dördüncü!

Türkiye emlak piyasası, dünya üzerinde en fazla emlak değer artışının yaşandığı ülkelerin emlak piyasaları arasında dördüncü oldu.

29 Temmuz 2015
Türkiye Emlak Piyasası Dünyada Dördüncü!

Türkiye emlak piyasası, dünya üzerinde en fazla emlak değer artışının yaşandığı ülkelerin emlak piyasaları arasında dördüncü oldu.

Dünyanın en çok satan ekonomi dergilerinden Forbes, emlak fiyatlarındaki değer artışının en yüksek olduğu 5 ülkeyi sıraladı.

İnşaat sektörünün gelişimiyle paralel olarak büyüyen emlak piyasaları, bulunduğu ülkelerin emlak değer artışlarını da büyük ölçüde etkiliyor.

Yerli ve yabancı yatırımlarla beslenen ülkelerin emlak piyasaları diğer ülkelere daha büyük emlak değer artışlarına neden oluyor. Bu doğrultuda dünyanın en büyük ticaret merkezlerinden biri olan Hong-Kong olurken onu, inşaat sektörünün hızla geliştiği Dubai takip ediyor.

Kentleşmenin hızla yayıldığı Brezilya, artan konut arzıyla birlikte yabancı yatırımcıların gözdesi oldu. Bu sebeple kendine 3'üncü sırada yer bulan Brezilya'nın önümüzdeki yıllarda dünya emlak piyasasında daha fazla söz sahibi olması öngörülüyor.

İşte emlak değer artışı en yüksek olan ülkeler :

5. RUSYA

rusya

Krize rağmen Rusya, emlak fiyatlarındaki artışta beşinci sırayı kaptı. Moskova’daki ev fiyatları yüzde 10.2 oranında artış gösterdi.

 

4. TÜRKİYE

Türkiye Emlak Piyasası Dünyada Dördüncü!

Forbes dergisinin emlak fiyatlarındaki değer artışına göre sıraladığı ülkeler arasında Türkiye dördüncü sırada yer aldı.

 

3. BREZİLYA

brezilya

Üçüncü sırada Brezilya var. Rio de Janerio’nun Sugarloaf bölgesinin merkezinde yer alan ev fiyatları yüzde 13.7 oranında arttı. Türkiye, ev fiyatlarında yüzde 10.5 artışla emlak değerlerinin en fazla yükseldiği dördüncü ülke oldu.

 

2. DUBAİ

dubai

Emlak fiyat artışında ikinci sıraya Dubai yerleşti. Dubai’deki ev fiyatı yüzde 19 artış gösterdi. Dubai’deki Prenses Kuleleri’ndeki bir apartman dairesinin fiyatı 843 bin Amerikan dolarını aşıyor.

 

1. HONG KONG

hong-kong

Listenin ilk sırasında Hong Kong var. Artan rağbete ve hızla yükselen barınma ihtiyacı dikkate alınarak yapılan değerlendirmeye göre Hong Kong’da ev fiyatları yüzde 23.6 oranında arttı. Şehrin Parkview mahallesindeki üç odalı bir evin fiyatı 4.7 milyon dolara çıktı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.