Türkiye Gayrimenkul ve Emlak Fuarı Bakü’de Düzenlenecek

'Sizin de Türkiye'de bir eviniz olsun' sloganıyla Bakü'de düzenlenecek olan Türkiye Gayrimenkul ve Emlak Fuarı, Türk firmalarına ev sahipliği yapacak.

23 Temmuz 2014
Türkiye Gayrimenkul ve Emlak Fuarı Bakü’de Düzenlenecek

'Sizin de Türkiye'de bir eviniz olsun' sloganıyla Bakü'de düzenlenecek olan 'Türkiye Gayrimenkul ve Emlak Fuarı', Türk firmalarına ev sahipliği yapacak.

Aynex Fuarcılık, 14 - 16 Kasım tarihlerinde Bakü’de Türkiye Gayrimenkul ve Emlak Fuarı’nı düzenleyecek. Türk gayrimenkul firmalarına ev sahipliği yapacak olan fuar, DEİK tarafından destekleniyor.

Kafkasların Dubai’si olmaya hazırlanan ve ekonomisi günden güne büyüyen Azerbaycan, Türk gayrimenkul firmaları için büyük fırsatlar sunuyor. Bölgede ilk kez Bakü’de gerçekleşecek ‘Türkiye Gayrimenkul ve Emlak Fuarı’na, bölgedeki yatırımcıları daha yakından tanımak isteyen, gayrimenkul ve emlak sektöründen Türk firmalar katılıyor.

DEİK TARAFINDAN DESTEKLENİYOR

Aynex Fuarcılık,14 - 16 Kasım tarihlerinde Bakü’de Türkiye Gayrimenkul ve Emlak Fuarı’nı düzenleyecek. Türk gayrimenkul firmaları için iyi bir fırsat olan fuar, Türkiye’den konut edinmek isteyen ya da yatırım yapma düşüncesinde olan Azeri ve Rus yatırımcıların ilgi odağı olacak. Bakü Marriott Otel’de gerçekleşecek olan fuara yaklaşık 35 firma katılacak. 1250 metrekarelik bir alanda Türk gayrimenkul firmalarına ev sahipliği yapacak olan fuar, DEİK tarafından destekleniyor.

''AZERBAYCAN ÖNEMLİ BİR PAZAR''

Aynex Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatörü Hasan Bünül, “Azeri ve Türk kültürleri birbirine çok yakın ve Azerilerin kardeş ülke diye adlandırdığı Türkiye’ye karşı farklı bir sevgisi var.'İki devlet bir millet' anlayışını benimseyen Azerilerle ticari ve ekonomik ilişkiler yoğun bir şekilde devam ediyor. Azerbaycan Türkiye’den en çok konut alımı yapan ülkeler arasında ilk 5’e giriyor. Azerbaycan’lı iş adamları İstanbul’u daha da büyüyecek bir metropol , avantajlı bir yatırım merkezi olarak görüyor. Azeri ve Rus iş adamları İstanbul’un dünyanın sayılı finans merkezleri arasında yer alacağını düşünüyor. Azeriler tatillerini Türkiye’de Ege ve Güney sahillerinde gerçekleştiriyorlar. Bu bölgelerde projesi bulunan gayrimenkul ve emlak firmaları için fuar bir fırsat. Hem İstanbul, hem de güney ve Ege sahillerimizdeki konut üreten firmalar için Azerbaycan önemli bir pazar” dedi.

KAPIDA VİZE GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE YARADI

Bünül, kapıda vize uygulaması, ticari ve ekonomik birçok anlaşmanın yapılmasıyla birlikte Azeri yatırımcı ve iş adamlarının Türkiye’de yaptığı yatırımları çoğaltmaya başladığını ifade ederek, bunun Türk gayrimenkul firmaları için çok önemli fırsatlar sunduğunu vurguladı.

Aynex Fuarcılık Hakkında

Bir 'AYN Group' iştiraki olan AYNEX Fuarcılık 2005 yılında körfez ülkelerinde başladığı fuar organizasyonlarını her yıl arttırarak birçok Türk firmasının dünya pazarına açılmasına yardımcı oldu. Gıda, gayrimenkul, tekstil, inşaat ve daha bir çok sektörden temsilciyi yabancı yatırımcılarla buluşturan onlarca fuarın altında imzası bulunan AYNEX Fuarcılık, Dubai’den Katara, Kuveytten Muscata sayısız fuar organizasyonu düzenledi.



HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kuzu Grup ‘En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ listesinde 130’a yükseldi

Kuzu Grup ‘En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ listesinde 130’a yükseldi

Kuzu Grup, ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ listesinde 11 sıra yükselerek 130’a yükse

21 Ağustos 2017


DAP Yapı İzmir'de ilk kez proje hayata geçirecek

DAP Yapı İzmir'de ilk kez proje hayata geçirecek

İstanbul'da birçok konut projesine imzasını atan DAP Yapı, yeni rotası olarak İzmir'i belirledi.

13 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat