• Emlak Haberleri
  • "Türkiye, iklim değişikliğiyle mücadeleyi kararlı şekilde sürdürüyor"

"Türkiye, iklim değişikliğiyle mücadeleyi kararlı şekilde sürdürüyor"

Bakan Kurum, çevre sorunlarıyla mücadelede birlikte hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

22 July 2021
"Türkiye, iklim değişikliğiyle mücadeleyi kararlı şekilde sürdürüyor" Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İtalya'da düzenlenen 'G20 Çevre Bakanları ile İklim ve Enerji Bakanları Toplantısı'na katılım gösterdi.

AA'nın aktardığı habere göre, Bakan Kurum, 'Koruma ve Yönetme için Doğal Bir Sermaye' başlıklı birinci oturumda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin iklim değişikliyle mücadelede yürüttüğü çalışmaları aktardı.

Konuşmasında dünyanın farklı bölgelerinde, kirlilik, doğal kaynakların tükenmesi, biyolojik çeşitliliğin azalması, çölleşme, iklim değişikliği gibi çevre sorunları olduğuna dikkat çeken Bakan Kurum, bu sorunlardan sadece biri olan iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine ise artık daha sık maruz kaldıklarını dile getirdi.

AŞIRI YAĞIŞLAR İKLİM DEĞİŞİKLİĞİN SONUCU

Geçtiğimiz günlerde Rize'de iklim değişikliği nedeniyle yaşanan aşırı yağışlarla meydana gelen sel ve heyelan sonucu 6 kişinin hayatını kaybettiğini anımsatan Bakan Kurum, bir haftayı vatandaşların acılarını paylaşmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için bölgede geçirdiklerini ifade etti.

Benzer şekilde başta Almanya, Fransa, Hollanda ve Belçika olmak üzere, Batı Avrupa ülkelerinde yaşanan ve yoğun yağış nedeniyle meydana gelen afetler sonucu yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiğini dile getiren Kurum, "Bu vesilesiyle mevkidaşlarıma, hayatlarını kaybeden vatandaşları için duyduğumuz üzüntüyü ve başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Haber alamadığımız vatandaşların en kısa sürede bulunmalarını ve ailelerine kavuşmalarını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

"TOPYEKUN HAREKET ETMEK ZORUNDAYIZ"

İklim değişikliğine ilişkin açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Türkiye olarak, iklim değişikliğiyle mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Fakat bu mücadeleyi bir ülke tek başına sürdüremez. İklim değişikliği ve kirlilik sınır tanımıyor. Bu nedenle iklim değişikliği ve çevre sorunlarıyla mücadelede topyekun hareket etmek zorundayız" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum