Türkiye’de 3 Milyon Kişi TOKİ Konutlarında Oturuyor

02 Aralık 2015
PAYLAŞ
Türkiye’de 3 Milyon Kişi TOKİ Konutlarında Oturuyor

2002 yılından beri her yıl 50 bin konutun yapıldığı bir yapıya koştuklarını söyleyen TOKİ Başkanı Ergün Turan, Türkiye nüfusunun yaklaşık 3 milyonu Toplu Konut İdaresi'nin konutlarında otuyor dedi...

Birlik Vakfı Ankara Şubesi'nin düzenlediği programa katılan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, TOKİ projeleri hakkında bilgi verdi. Turan, Türkiye'deki barınma ihtiyacının karşılanmasında TOKİ'nin devletin yatırımcı, girişimci ve üretici kuruluşlarının başında geldiğini söyledi.

1984 yılında kurulan TOKİ'nin ancak 2002 yılında bir dönüm noktası yaşadığını söyleyen Turan, "1984 yılından 2002 yılına kadar sadece 43 bin konut yapıyor. Sayın Cumhurbaşkanının Başbakan olmasıyla başlayan süreçte, 2002 yılından sonra birçok konuda olduğu gibi konut politikasında da çok değişim oldu. 58. hükümetimizin ilk kararlarından bir tanesi 'Planlı Kentleşme ve Konut Seferberliği Kampanyası'dır. Bu başlıkla beraber Toplu Konut İdaresi yeni bir vizyona kavuştu. Bu başlayan süreçle beraber geçen bu 13 yılda 692 bin küsur konut inşa edildi. 19 yılda 43 bin konut yapılırken, 2002'den sonra ortalama her yıl 50 bin konutun yapıldığı bir yapıyı konuşuyoruz. Bu gün itibariyle Türkiye nüfusunun yaklaşık 3 milyonu Toplu Konut İdaresi'nin konutlarında oturmaktadır" dedi.

Vatandaşların talep ve beklentilerine cevap verecek yoğun bir çaba içinde çalışma gayreti gösterdiklerini ifade eden Turan, " Türkiye'nin 81 vilayetinde, ta sınır boylarına kadar aktif 700'e yakın şantiyesi vardır. Bu yapılanma içerisinde sadece konut inşaatıyla uğraşmıyoruz, başka yapılar da inşa ediyoruz." dedi.


"Türkiye’de 3 Milyon Kişi TOKİ Konutlarında Oturuyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap