Türkiye'de 3 milyon konut dönüştü!

Ankara Mamak'da "Dutluk Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi" bağlamında yedinci etapta inşası bitirlen 548 konutun kura çekim töreninde

21 March 2022
Türkiye'de 3 milyon konut dönüştü! Ankara Mamak'da "Dutluk Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi" bağlamında yedinci etapta inşası bitirlen 548 konutun kura çekim töreninde yer alan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Tam 3 milyon konutumuzun dönüşümünü, milletimizle, sizlerle birlikte tamamladık." dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara Mamak'da "Dutluk Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi" bağlamında yedinci etapta inşası bitirlen 548 konutun kura çekim töreninde yer aldı. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen törende açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum, şu cümleleri kurdu:

"Ankara bizim sevdamız, büyük hedeflerin merkezi, dünyaya baktığımız penceremizdir. Ankara artık, 30 yıl öncesinin Ankara'sı değil. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, milletin sesi duyuluyor, dünyada eşi görülmemiş bir hızla projeler bitiyor, yatırımlar tamamlanıyor; Mamaklıların, Ankaralıların hizmetine sunuluyor. Sloganımız hep "Ankara için hiçbir hizmet yeterli değildir, hep daha iyisini, daha fazlasını yapacağız" oldu. Başkentimizi dev ulaşım projeleri, titiz altyapı yatırımları ve 25 ilçemize yaydığımız kentsel dönüşümle güvenli, sağlıklı, kimlikli bir şehir haline getirdik"

"Tam 3 milyon konutumuzun dönüşümünü, milletimizle, sizlerle birlikte tamamladık."
Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Bakan Murat Kurum, son yüzyıllarda 80 bin insanın depremlerde yaşamlarını yitirdiğine dikkat çekerek şu ifadeleri kulladı:

"Milletimizin can sağlığını en mukaddesimiz bildik. "İnsanımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesinin yegane yolu, kentsel dönüşümdür" dedik. Bu anlamda; Sayın Cumhurbaşkanımızın 2012 yılında başlattığı "Yerinde, Gönüllü ve Hızlı Kentsel Dönüşüm" seferberliğimizde çok büyük mesafeler kat ettik. Tam 3 milyon konutumuzun dönüşümünü, milletimizle, sizlerle birlikte tamamladık. Ankara'da dönüşüm yapmadığımız tek bir ilçemiz yok. Bu güne kadar da Altındağ, Mamak, Kuzey Ankara, Sincan ve Yenimahalle başta olmak üzere Başkentimizde 65 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi başlattık. Bu kapsamda vatandaşlarımızla uzlaşarak yaklaşık 39 bin konut, 400 iş yerinin yapımını tamamladık. Yeni Mamak dönüşümünün en önemli ayağını oluşturan Dutluk Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projemizin 7'nci etabında yapımını tamamladığımız 548 yeni yuvamızın kurasını çekerek, salonda heyecanla bekleyen hak sahibi kardeşlerimize teslim ediyoruz. 640 bin metrekarelik bu alanda yürüttüğümüz 140 milyon lira değerindeki Yeni Mamak Dönüşüm Projemizde önce mülkiyet sorunlarını çözüme kavuşturduk, ardından yeni yuvalarımızı yaptık"

"80 bin konutumuzun deprem dönüşümünü gerçekleştirdik."

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yeni Mamak Dönüşüm Projesi'yle Mamak'a toplam 4 bin 921 ev kazandırılacağına değinerek, şu sözleri söyledi:

"12 milyonu aşkın vatandaşımızın can ve mal güvenliğini, hep birlikte teminat altına aldık. Sadece geçtiğimiz yıl 80 bin konutumuzun deprem dönüşümünü gerçekleştirdik. Şu an halihazırda sahada toplam yatırım bedeli 120 milyar lira olan 350 bin konutumuzun dönüşümüne devam ediyoruz. İnşallah 2035 yılına geldiğimizde Türkiye'nin deprem riski olan bölgelerinde kentsel dönüşüme girmemiş tek bir binamız kalmayacak"
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum