Türkiye’de AVM Sayısı 354’e Erişti

26 Kasım 2015
PAYLAŞ
Türkiye’de AVM Sayısı 354’e Erişti

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, Türkiye'de AVM sayısının 354'e eriştiğini ve AVM'si olmayan 22-23 şehir kaldığını açıkladı...

Bu sene 15. kez düzenlenen "Perakende Günleri 2015" Zirvesi gerçekleşti. Zirvede konuşma yapan Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, "Bugün Türkiye çapında toplam 354 AVM'ye eriştik. Anadolu'da AVM'si olmayan 22-23 şehir kaldı. Türkiye genelinde AVM'ye gitme sıklığında artış var. AVM'de geçirilen süre arttı. Tüm bu veriler, ülkemizde alışveriş merkezlerine tüketici nezdinde ilginin canlı olduğunu gösteriyor ve gelecek için de bize ümit veriyor" dedi.

Gelişen sevkiyat yöntemleri ile gelecekte mağazalarda bir ürünün her boyu ve çeşidini bulundurma gereğinin ortadan kalkacağını ifade eden Belgü, " Mağaza boyutları küçülecek. Pop-up mağaza konsepti, ülkemizde de yaygınlaşacak. Bununla beraber konut, ofis, alışveriş ve eğlenceyi bir araya getiren çok amaçlı kullanım konseptlerini artık daha çok göreceğiz" şeklinde konuştu.


"Türkiye’de AVM Sayısı 354’e Erişti" haberine ait yorum yok

Yorum Yap