Türkiye’de ‘İslami Oteller’in sayısı 100’e Yaklaştı

12 Temmuz 2014
PAYLAŞ
Türkiye’de ‘İslami Oteller’in sayısı 100’e Yaklaştı

Gün geçtikçe sayıları artan 'helal turizm tesisleri'nin sayısı 75'e ulaştı. Bu sayının 1 yıl içerisinde 100 olması bekleniyor.

Türkiye'de kendisini "İslami otel", "tesettür oteli", "muhafazakar tatil" ve "helal turizm" gibi isimlerle tanıtan otel sayısı 75'e ulaştı. Otellerin bölgelere göre dağılımında Yalova ve Alanya dokuzar tesisle ilk sırada yer alıyor.

Türkiye'de kendisini 'İslami otel', 'tesettür oteli', 'muhafazakar tatil' ve 'helal turizm' gibi isimlerle tanıtan otel sayısı 75'e ulaştı. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) verilerine göre, otellerin bölgelere göre dağılımında Yalova ve Alanya dokuzar tesisle ilk sırada yer alıyor. Daha önce belli bölgelerle sınırlı olan tesisler talebe orantılı olarak son iki yılda Türkiye'nin diğer bölgelerine de yayıldı.

İSTANBUL'DA DA VAR

Öncelikle Antalya, Alanya, Aydın ve Çeşme civarında açılan tesisler artık İstanbul'un yanı sıra Balıkesir, Yalova, Düzce, Sakarya ve Kocaeli'de de hizmet veriyor.

SAĞLIK VE SPA HİZMETLERİ SUNULUYOR

'Helal Turizm Sertifikası'na sahip tesislerin müşterilerinin büyük bir kısmını da yerli turistler oluşturuyor. Verilere göre, son dönemde Almanya, Belçika, Danimarka, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinin yanı sıra Arap ülkelerinden de bu otellere gelen müşteriler oluyor. İslami normlara uygun otellerde kadın ve erkeklere özel ayrı yüzme havuzları ve plajlar, sağlık merkezleri ve SPA hizmetleri sunuluyor.

DİĞER OTELLERE GÖRE DAHA PAHALI

Tüm eğlence hizmetlerinin de yine İslami normlar göz önüne alınarak hazırlandığı tesislerde konaklama ücretleri 70 ile 1000 lira arasında değişiyor. Havuzlu villalarda tek gece konaklamak ise 5 bin lirayı bulabiliyor.

ALANYA VE YALOVA'DA 9 İSLAMİ OTEL VAR

Yalova ve Alanya'da 9, Çeşme'de 7, Nevşehir, Bodrum ve Afyon'da 4, Selçuk, Kumluca ve Fethiye'de 3, Side, Kütahya, Kuşadası, İstanbul, Didim, Ankara, Altınoluk ve Selçuk'ta 2, Uludağ, Şile, Sakarya, Manyas, Kerpe, Kaş, Kartepe, Erdek, Edremit, Denizli, Çanakkale, Anamur ve Akçakoca gibi bölgelerde de birer tesis hizmet veriyor.


"Türkiye’de ‘İslami Oteller’in sayısı 100’e Yaklaştı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap