Türkiye’de ‘İslami Oteller’in sayısı 100’e Yaklaştı

Yalova Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

12 Temmuz 2014
Türkiye’de ‘İslami Oteller’in sayısı 100’e Yaklaştı

Gün geçtikçe sayıları artan 'helal turizm tesisleri'nin sayısı 75'e ulaştı. Bu sayının 1 yıl içerisinde 100 olması bekleniyor.

Türkiye'de kendisini "İslami otel", "tesettür oteli", "muhafazakar tatil" ve "helal turizm" gibi isimlerle tanıtan otel sayısı 75'e ulaştı. Otellerin bölgelere göre dağılımında Yalova ve Alanya dokuzar tesisle ilk sırada yer alıyor.

Türkiye'de kendisini 'İslami otel', 'tesettür oteli', 'muhafazakar tatil' ve 'helal turizm' gibi isimlerle tanıtan otel sayısı 75'e ulaştı. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) verilerine göre, otellerin bölgelere göre dağılımında Yalova ve Alanya dokuzar tesisle ilk sırada yer alıyor. Daha önce belli bölgelerle sınırlı olan tesisler talebe orantılı olarak son iki yılda Türkiye'nin diğer bölgelerine de yayıldı.

İSTANBUL'DA DA VAR

Öncelikle Antalya, Alanya, Aydın ve Çeşme civarında açılan tesisler artık İstanbul'un yanı sıra Balıkesir, Yalova, Düzce, Sakarya ve Kocaeli'de de hizmet veriyor.

SAĞLIK VE SPA HİZMETLERİ SUNULUYOR

'Helal Turizm Sertifikası'na sahip tesislerin müşterilerinin büyük bir kısmını da yerli turistler oluşturuyor. Verilere göre, son dönemde Almanya, Belçika, Danimarka, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinin yanı sıra Arap ülkelerinden de bu otellere gelen müşteriler oluyor. İslami normlara uygun otellerde kadın ve erkeklere özel ayrı yüzme havuzları ve plajlar, sağlık merkezleri ve SPA hizmetleri sunuluyor.

DİĞER OTELLERE GÖRE DAHA PAHALI

Tüm eğlence hizmetlerinin de yine İslami normlar göz önüne alınarak hazırlandığı tesislerde konaklama ücretleri 70 ile 1000 lira arasında değişiyor. Havuzlu villalarda tek gece konaklamak ise 5 bin lirayı bulabiliyor.

ALANYA VE YALOVA'DA 9 İSLAMİ OTEL VAR

Yalova ve Alanya'da 9, Çeşme'de 7, Nevşehir, Bodrum ve Afyon'da 4, Selçuk, Kumluca ve Fethiye'de 3, Side, Kütahya, Kuşadası, İstanbul, Didim, Ankara, Altınoluk ve Selçuk'ta 2, Uludağ, Şile, Sakarya, Manyas, Kerpe, Kaş, Kartepe, Erdek, Edremit, Denizli, Çanakkale, Anamur ve Akçakoca gibi bölgelerde de birer tesis hizmet veriyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Akın 688 Eryaman daireleri 155 bin TL’den başlıyor

Akın 688 Eryaman daireleri 155 bin TL’den başlıyor

Ankara Etimesgut’ta hemen teslim olanağı sunan Akın 688 Eryaman projesi 155 bin TL’ye ev sahibi olma

19 Eylül 2017


TGM Trend Gayrimenkul: İstanbul'da her gün 350 aile taşınıyor

TGM Trend Gayrimenkul: İstanbul'da her gün 350 aile taşınıyor

TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun, sıfır eve geçişlerde en düşük oranın temmuz ve ağu

19 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat