• Emlak Haberleri
  • Türkiye'deki konut projeleri Arap yatırımcılara tanıtılacak

Türkiye'deki konut projeleri Arap yatırımcılara tanıtılacak

Bin 500 Arap yatırımcının 'Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı'na katılması bekleniyor.

13 November 2019
Türkiye'deki konut projeleri Arap yatırımcılara tanıtılacak Bu yıl 20-22 Kasım tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenecek Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı'nda Türkiye genelindeki konut projeleri Arap yatırımcılara tanıtılacak. Star'ın aktardığı habere göre, Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği'nin fuara katılan gayrimenkul firmalarının 19 Arap ülkesindeki konut satışlarına da aracılık edeceği bildirildi.

Pullman İstanbul Airport & Convention Center'da düzenlenecek fuarda eş zamanlı olarak Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri, Gayrimenkul Proje Yatırım ve Finansman Fuarı da düzenlenecek. Bu fuarların, Arap yatırımcılara Türkiye'deki konut projelerinin tanıtılması ve pazarlanması açısından büyük önem taşıdığı belirtildi.

KATILIM SAYISI YÜKSEK

Düzenlenecek fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan TÜRAP Genel Başkanı Sabuhi Attar, Türk-Arap ülkeleri arasındaki işbirliğini geliştirmek adına çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "Bu zirvemize ciddi bir katılım var. Yaklaşık bin 500 Arap ve Türkiye’den bin katılımcı olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Arap ülkelerindeki bakanlıklar, ticari heyetler, Ankara’daki Arap elçiler ve konsoloslar katılım sağlayacak. Bu da zirveye çok renk katıyor. Her türlü şirketlerimize soru-cevap buluyor ve bu katılımlarla onlara yardımcı olabilme imkanı sağlanıyor" ifadelerini kullandı.

Türk markalarının Arap ülkelerine tanıtımının önemine değinen Attar, "Ürünlerimizi Arap ülkelerine tanıtırsak, imalat açısından da artış sağlayacaktır ve ciddi ihracat rakamları yakalanacaktır. Bu da imalatı arttıracak. Bizim bu yüzden Türkiye’deki markamızı daha güçlü bir marka haline getirmemiz lazım. Amacımız Türkiye’nin ihracat hacminin ve yatırımlarının gelişmesine yönelik. İktisadi işbirliklerinin bu bölgelere refah getirmesi konusunda çalışıyoruz. Umarız daha büyük birlik ve ticaret yaparak bölgeye refah getiririz, fuardan ciddi satış hacmi bekliyoruz" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum