• Diğer Haberler
  • Türkiye’nin En Büyük Çatı Üstü Güneş Paneli’nde Sona Gelindi!

Türkiye’nin En Büyük Çatı Üstü Güneş Paneli’nde Sona Gelindi!

Kayseri Melikgazi'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

13 Ekim 2015
Türkiye’nin En Büyük Çatı Üstü Güneş Paneli’nde Sona Gelindi!

Türkiye’nin resmi kurum tarafından yapılan en büyük çatı üstü güneş panelini hayata geçiren Melikgazi Belediyesi, projede sona geldi…

Türkiye’nin resmi kurum tarafından yapılan en büyük çatı üstü güneş panelinin Melikgazi Belediyesince gerçekleştirildiğini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Yıldırım Beyazıt Mahallesinde bulunan Yıldırım Beyazıt Pazar yeri çatı katında güneş enerjisi santralinin tamamlanma aşamasında olduğunu söyledi.

BELEDİYENİN TÜM TESİSLERİN 3/1 ENERJİSİ BURUDAN…
Çatı üstü güneş santralinin toplam 3000 panelden oluştuğunu belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, bu güneş santralinden elde edilecek enerjinin direkt olarak Kayseri Elektrik Şirketine satılacağını kaydetti.

5 YILDA TESİS AMORTİ EDECEK…
Güneş enerji santralinin 5 yılda kendini amorti edeceğini yani inşaat maliyetini karşılayacağını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi olarak çağın enerji çağ olduğunu çok iyi biliyoruz. Çünkü artık tüm iş ve işlemler makine ile yapılmaktadır. Buna enerji tüketimi demektir. Hatta otomobiller ile elektrik enerji ile çalışmaktadır. Yine Kayseri de ilk elektrikli resmi otomobili biz aldık. Enerji tüketimi karşılamak için Türkiye’nin resmi kurum tarafından yapılan en büyük çatı üstü güneş panelinin Melikgazi belediyesince gerçekleştirilmektedir. Toplum 3000 panelden oluşmaktadır. Yılda 900.000 KW elektrik üretecek olup tamamı Kayseri Elektrik şirketine verilecek ve belediyenin elektrik harcamasından mahsup edilecektir. Dolayısı ile Melikgazi Tesislerin tamamı bu üretimden karşılanacaktır. Güneş santrali 5 yılda kendini amorti edecek olup santral bu yıl Aralık oyunda tamamlanarak enerji üretimine başlayacaktır” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, çatı üstü güneş santralın 1.800.000 TL’ye inşa edileceğini ancak yılda 350.000 TL gelir elde edileceğini sözlerine ekledi. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Dünyanın en pahalı evinin fiyatı düştü

Dünyanın en pahalı evinin fiyatı düştü

Dünyanın en pahalı evi olarak gösterilen Villa Les Cedres malikanesinin fiyatı 686 milyon dolar düşt

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.