• Diğer Haberler
  • Türkiye’nin En Büyük Gençlik Merkezi’nin Temeli Samsun’da Atıldı!

Türkiye’nin En Büyük Gençlik Merkezi’nin Temeli Samsun’da Atıldı!

Samsun Ilkadım'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

20 Ekim 2015
Türkiye’nin En Büyük Gençlik Merkezi’nin Temeli Samsun’da Atıldı!

Samsun İlkadım'da hayata geçirilen Türkiye'nin en büyük gençlik merkezi olma özelliği taşıyan tesisin temeli atıldı...

7 milyon TL'ye mal olacak gençlik merkezi Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi olma özelliğine sahip. İlkadım Gençlik Merkezi'nde voleybol ve badminton sahaları, 600 kişilik çok amaçlı salon, 210 metrekarelik fuaye, bireysel spor salonları, giyinme ve soyunma mekanları, el sanatları işliği, müzik ve folklor salonları, fitness salonu, zeka oyunları ve bilgisayar derslikleri ile kütüphane ve kafeterya bulunacak.

Derebahçe Mahallesi’nde düzenlenen temel atma törenine, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ve Fuat Köktaş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Varol, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bakan Çağatay Kılıç, “Açıkça söylemek gerekirse biraz pozitif ayrımcılık yaptık. Tabi Samsun milletvekili olmamızdan, Samsun’un evladı olmamızdan dolayı bu pozitif ayrımcılığa da herkesin hoşgörü ile bakacağına inanıyorum. Gerçekten Samsun’a inşa edeceğimiz Gençlik Merkezi çok farklı özelliklere sahip olacak" dedi.

Samsun’a yapılan yatırımlar hakkında bilgiler veren Bakan Kılıç, “Toplamda AK Parti iktidarları döneminde Samsun'da yapılan yatırım 14,5 milyar lira civarında, bunun dökümünü ve ayrımını soranlar oldu. Samsun'a yaptığımız yatırımlar bizim internet sitelerimizde mevcut, oradan bulabilirler. Bu tesisler inşallah ülkemizin birliğine, dirliğine ve beraberliğine gençlerimizin yetişmesine büyük imkanlar sağlayacak. Bugün temelini attığımız gençlik merkezinin yeri İlkadım ilçemizin tüm mahallerine ulaşım sağlayabilecek noktada. Özellikle bu bölgemizin, İlkadım'ın üst mahalleleri olarak bilinen ve aynı zamanda benim köyüme doğru olan, çok merkezi bir yerde, kilit noktada olduğunu düşünüyorum” diyerek konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise şu açıklamada bulundu:

“Anadolu Mahallesi, Kadıköy ve Kıranköy Mahallesi gibi çok yoğun nüfusumuzun olduğu ve gençlerin boş zamanlarından boşlukta kaldığı bir alanda bu gençlik merkezini inşa etmenin önemi çok büyük. Türkiye nüfusunun yüzde 50’si 20 yaşının altında. Bu merkez, sadece gençlerin ihtiyaçlarını karşılamakla değil aynı zamanda bünyesinde bir çok sportif aktiviteye de imkan verecek”HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

TDV tarafından Makedonya'nın başkenti Üsküp'te inşa edilecek Tophane Merkez Camisi'nin temel atma ça

15 Eylül 2017


Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Avusturyalı Prinzhorn Holding iştiraki Hamburger Containerboard, Kütahya’da 1 milyar TL yatırımla kâ

13 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat