Türkiye’nin En Büyük Lisesinde Sona Gelindi!

Bursa Osmangazi'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

22 Ekim 2015
Türkiye’nin En Büyük Lisesinde Sona Gelindi!

Sadece Türkiye'den değil, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri eğitim göreceği Uluslararası Murat Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi'nin kaba inşaatı tamamlandı...

Bursa'da Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan ve temeli geçen yıl atılan Uluslararası Murat Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi’nde sona yaklaşıldı. Toplam 21 bin 402 metre alan üzerinde inşa edilen Uluslararası Murat Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi 36 derslik ve 750 öğrenci kapasiteli yükseliyor. Kaba inşaatı tamamlanan lisede zemin kaplama, sıhhi tesisatın döşenmesi ve sıva gibi ince işçilikler devam ediyor.

Uluslararası Murat Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi'nde 36 derslik, 450 yatak kapasiteli yurt, yemekhane, kapalı ve açık spor salonu, konferans salonu ve kafeteryalar bulunacak. İsmini Osmanlı’nın ilk ve tek şehit padişahı Sultan Murat Hüdavendigar’dan alan lisede yalnızca Türkiye'den değil, dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler eğitim görecek.

Okul inşaatını ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Geleceğimizin teminatı gençlerimizin daha kaliteli bir eğitim alarak, modern Türkiye’nin inşasında etkin bir rol almalarını sağlamak her zaman birinci önceliğimiz oldu. Uluslararası Murad Hüdavendigar Lisesi de, gençlerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmesi adına yaptığımız en büyük bütçeli yatırımlarımızdan birisi. Uluslararası bir kimliğe sahip olacak okulumuzda, öğrenciler, okulun kuruluş felsefesine uygun olarak yetişecek ve dünyada dostluk, barış ve kardeşliğin yeniden tesisine büyük katkı sağlayacak" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Türk yatırımcılara ABD’de yatırım yapma fırsatı

Türk yatırımcılara ABD’de yatırım yapma fırsatı

Amerika’nın Teksas eyaletinde 2009 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden ABD Emlak Yatırım Danı

07 Kasım 2017


Strada Bahçeşehir arazisinde Akzirve Challenge heyecanı sürüyor

Strada Bahçeşehir arazisinde Akzirve Challenge heyecanı sürüyor

Strada Bahçeşehir proje arazisi, 17 Eylül’de tamamlanan Akzirve Challenge Off Road etkinliğinin 12 K

07 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.