• Emlak Haberleri
  • Türkiye’nin en büyük problemlerinden biri çarpık kentleşme

Türkiye’nin en büyük problemlerinden biri çarpık kentleşme

Ankara’da düzenlenen 104. Dönem Kaymakam Adayları Konferansı'nda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çarpık kentleşmenin Türkiye’nin en büyük problemlerinden biri olduğunu söyledi.

25 September 2018
Türkiye’nin en büyük problemlerinden biri çarpık kentleşme 104. Dönem Kaymakam Adayları Konferansı'na katılmak üzere İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Durmuş Yalçın Konferans Salonu’na gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, burada yaptığı konuşmada gündemdeki konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kaymakam adaylarına hitap eden Bakan Kurum, onlara İçişleri Bakanı kadar güvenlik ve emniyetten, Adalet Bakanı kadar adaletten, Çevre ve Şehircilik Bakanı kadar da çevre ve şehircilikten anlamaları gerektiğini söyledi. Bir kaymakamın kendine güvenmesi gerektiğini ifade eden Kurum, istişare ve araştırmanın da çok iyi bir şekilde bilinmesi gerektiğini ifade etti.

Bilmeden karar vermenin insanı yanlış yollara sürükleyeceğini belirten Kurum, Kaymakam adaylarına istişare etmeyi ve temkinli davranmayı tavsiye etti. Hafta sonları şehirleri ziyaret ettiğini dile getiren Kurum, Yerel seçimlere kadar tüm şehirleri ziyaret etmeyi planladığını söyledi.

TERÖRDEN SONRAKİ EN BÜYÜK PROBLEM ÇARPIK KENTLEŞME

Türkiye’nin büyük bir şehircilik problemi ile karşı karşıya olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, terörden sonraki en büyük problemin çarpık kentleşme olduğunu söyledi. Çarpık kentleşmenin bir ülkeyi zaman, emek ve finans anlamında oldukça büyük zararlara götürdüğünü dile getiren Kurum, deprem kuşağında yer alan Türkiye’nin pek çok şehrinde bu problemle karşı karşı kaldıklarını ifade etti.

Konuyla ilgili kaymakam adaylarını bilgilendiren Bakan Kurum, Türkiye’de yapılması gereken en önemli işlerden birinin, ülkenin mekânsal stratejik planlaması olduğunu ve herkesin bu konuda elinden geleni yapması gerektiğini söyledi.

Kaymakam adaylarının atandıkları bölgelerdeki koordinasyonu sağlamaları ve geniş bir vizyonla bakmaları gerektiğini kaydeden Kurum, herkesin görevli olarak gittiği şehrin haritasını incelemesi ve istatistik tutarak verimi en üst düzeye taşıması tavsiyesinde bulundu.

Yaptığı konuşmada kentsel dönüşüm faaliyetlerine de değinen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kaymakam adaylarına gittikleri ilçelerdeki ihtiyaca ve talebe göre kentsel dönüşüm kararları almaları gerektiğini söyledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kayseri'nin 6 ilçesinde millet bahçesi hayata geçiriliyor

Kayseri'nin 6 ilçesinde millet bahçesi hayata geçiriliyor

Kayseri'deki millet bahçesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

04 March 2021


Reverans Rezidans Taşdelen projesi satışa çıktı

Reverans Rezidans Taşdelen projesi satışa çıktı

İstanbul'da hayata geçirilmeye hazırlanan Reverans Rezidans Taşdelen projesinde avantajlı satış döne

03 March 2021


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum