Türkiye’nin En Pahalı Semti Hangisi?

İstanbul Beşiktaş'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Temmuz 2015
Türkiye’nin En Pahalı Semti Hangisi?

6 şehre ait 71 ilçe ve bunlara bağlı 481 mahalleyi kapsayan araştırmaya göre Türkiye'nin en pahalı semti hangisi oldu? İşte yanıtı...

Lüks dereceye sahip iki semt Kadıköy ve Şişli, sıralama olarak yükseliş yaşadı. Adalar, sıra bakımından yılı kayıpla kapatırken Beşiktaş, yerini korumaya devam etti.

Hem derecesinde, hem de sıralamasında gelişim yaşayan ilçeler İstanbul - Üsküdar ve İzmir - Karşıyaka oldu. Ankara'nın Çankaya ilçesi ise ilk yarıyıla göre bir sıra gerileyerek seneyi 8'inci sırada kapattı.

2015'in ilk yarıyıl sonuçlarına göre İstanbul - Kartal ve Ankara - Altındağ ilçeleri bir, İstanbul - Başakşehir ve İzmir -Bayraklı ilçeleri iki, İstanbul'un Fatih ve Eyüp ilçeleri ise üç sıra birden yükseldi. Ankara'nın Çankaya ilçesi 347 bin 1 konut sayısıyla bu alanda lider konumda.

EN PAHALI SEMT BEŞİKTAŞ

REIDIN tarafından yapılan araştırmaya göre İstanbul'un Beşiktaş ilçesi, Türkiye'nin en lüks birinci semti oldu Adana, Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli şehirlerine ait 71 ilçe ve bunlara bağlı 481 mahalleyi kapsayan araştırmanın ikinci sırasında Kadıköy yer aldı.

Beşiktaş ilçesi Bebek Mahallesi Sarıyer ilçesi Maslak Mahallesi Beşiktaş ilçesi Levazım Mahallesi Beşiktaş ilçesi Arnavutköy Mahallesi Kadıköy ilçesi Fenerbahçe Mahallesi İzmir Karşıyaka ilçesine bağlı Mavişehir Mahallesi yüzde 49,6'lık yüksek öğrenim oranıyla bu alanda ilk sırada yer aldı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.