Türkiye’nin İlk Okuma Parkı Hizmete Açıldı

27 Ekim 2015
PAYLAŞ
Türkiye’nin İlk Okuma Parkı Hizmete Açıldı

Tekirdağ Süleymanpaşa'da hayata geçirilen Türkiye'nin ilk okuma parkı hizmete açıldı...

Kitap Kafe'nin açılışı Hürriyet Mahallesi Süleymanpaşa Parkı'nda Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Kitap Kafe açılışında konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "Gerçekten güzel bir günde, çok güzel bir mahallede Tekirdağ’ın belki de en güzel parkını açıyoruz. Bunu geçen dönem hazırlayan Belediye Başkanı Sayın Adem Dalgıç’a ve ekibine öncelikle teşekkürü bir borç biliyoruz. Maalesef parklar sahiplendirilmediği zaman çok kısa bir sürede tüketiliyor. 1 yılı bulmadan bir enkaz haline geliyor. Bu bakımdan burasını biz tekrar rehabilite ettik. Bu bölgede oturan yurttaşlarımızın hizmetine sunduk. Spor tesisleri ile dinlenme alanları ile ve özellikle okuma parkı ile bu Türkiye’de bir ilk okuma parkı. Bunun devamı da gelecek" dedi.

Ekşinat, Kitap Kafe’nin yanı sıra kitap durakların da hazırlandığını açıkladı. Eşkinat, "Bizim daha küçük parklar için hazırladığımız prototip kitap duraklar var. Biz istiyoruz ki her mahallede yurttaşlarımız okudukları kitapları oraya getirsinler, oradan kitap alsınlar, birbirleri ile kitap değiştirsinler." dedi.


"Türkiye’nin İlk Okuma Parkı Hizmete Açıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap