Türkiye’nin yıllık konut ihtiyacı 1 milyon

Ekim ayından itibaren ekonomide pozitif gelişmelerin yaşanacağını belirten Ortadoğu İnşaat Grubu Başkanı Nusret Kayhan Apaydın, Türkiye’deki konut ihtiyacının yıllık bir milyon olduğunu söyledi.

30 July 2018
Türkiye’nin yıllık konut ihtiyacı 1 milyon Yaptığı yazılı açıklamada, ekonomi ve konut sektörüyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Ortadoğu İnşaat Grubu Başkanı Nusret Kayhan Apaydın, Ekim ayından itibaren Türkiye’de olumlu açıdan gözle görülür gelişmelerin yaşanacağını ifade etti. Son yıllarda konut sektöründeki durağanlığın Mayıs ve Haziran aylarında kırıldığını belirten Apaydın, bu hareketlenmenin altında yatan en büyük sebebin, konut kredisindeki faiz indirimi kararı olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte para ve mali politikalarda yaşanacak rasyonel gelişmelerin ve uzun vadede sonuç verecek yapısal reformların, Türkiye ekonomisine can vereceğini belirten Başkan Apaydın, böylece her alanda pozitif gelişmelerin yaşanacağını ifade etti.

TÜRKİYE’NİN YILLIK 1 MİLYON KONUT İHTİYACI VAR

İnşaat sektörünün yaklaşık 200 sektöre iş alanı açtığını belirten Apaydın, Türkiye’de deprem riski altında bulunan konut sayısının 6-7 milyon bandında olduğunu ve durumun ülkedeki konut üretimini zorunlu hale getirdiğini söyledi. İnşaat sektörünün büyük bir gelişme ihtiyaç duyduğunun altını çizen Ortadoğu İnşaat Grubu Başkanı Nusret Kayhan Apaydın, Türkiye’deki konut ihtiyacının yıllık bir milyon civarında olduğunu söyledi.

Apaydın, Türkiye’nin, dünyada pek az ülkede bulunan bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayarak, inşaat sektörünün hedeflerine daha hızlı bir şekilde ulaşabilmesi adına bazı iyileştirilmelerin yapılması gerektiğini ifade etti. Apaydın, bu iyileştirmelerin başında, bürokratik onay ve izin süreçlerinin bulunduğunu, yapı ve ruhsat alımlarının kolaylaştırılması ve maliyetlerin makul seviyelere çekilmesi gerektiğini söyleyerek ayrıca yabancılara gayrimenkul satışlarındaki teşviklerin artırılmasının konut sektörüne çok faydalı olacağını belirtti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum