• Emlak Haberleri
  • "Türkiye'yi dünya gayrimenkul piyasasının merkezi yapacağız"

"Türkiye'yi dünya gayrimenkul piyasasının merkezi yapacağız"

MÜSİAD tarafından düzenlenen zirvede Türk gayrimenkul sektörü ele alındı.

23 December 2021
"Türkiye'yi dünya gayrimenkul piyasasının merkezi yapacağız" Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (MÜSİAD) düzenlediği 'Vizyoner21 Zirvesi'nde konuşma yapan GABORAS Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Buğa, Türkiye'nin gayrimenkul sektöründe dijitalleşme ve sektörün geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

'Fark Et' temasıyla düzenlenen zirvede konuşma yapan GABORAS Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Buğa, "Dijitali, iklimi, girişimi ve dönüşümü fark etmenin' önemli olduğu bu yeni çağda, dijitalleşmenin beraberinde getirdiği hızlı ve güvenilir bir ticaret platformu ihtiyacını görerek sektörde fark yaratacak girişimi kurduk. Türkiye Gayrimenkul Piyasası'nı uluslararası yatırım için güvenli kılarak Türkiye'yi dünya gayrimenkul piyasasının merkezi yapacağız" ifadelerini kullandı.

"ÇAĞIN GEREKLİLİKLERİNİ GÖRDÜK"

Gayrimenkul sektörünün 'dijital dünyaya uyum' kabiliyetini geliştirdiğini, hem sektör paydaşlarının hem gayrimenkul alım satımlarının dijitale aktarılmasıyla hızlı, şeffaf ve güvenilir bir ticari platform ihtiyacının doğduğunu belirten Buğa, "Artık çağ değişiyor. Kurumların dijitale geçtiği, gündelik hayatımızın her alanına dijitalin hâkim olduğu bir dönem başlarken, teknoloji ile doğar doğmaz tanışan kesimi ifade eden 'Dijital yerli' gibi kavramlar doğuyor. Böyle bir çağda, heyecan uyandıran yeni fikirler ve toplum hayatına katma değer sağlayan girişimler daima kazandırır. GABORAS da yenilikçi bir fikir üzerine geliştirilen ve sürdürülebilir teknolojiye yatırım yapan bir girişim olma özelliğine sahip. Bu minvalde çağın gerekliliklerini gördük ve dijitalleşmenin beraberinde getirdiği hızlı, şeffaf ve güvenilir bir ticaret platformu ihtiyacından hareketle gayrimenkul ticaretindeki alım-satım-kiralama ve kiraya verme işlemlerini dijitale taşıyarak gayrimenkul yatırımcılarının hızlı ve kolay bir şekilde yatırımlarını yönetmelerini sağladık" şeklinde konuştu.

"PROPTECH TEKNOLOJİSİNE ÖNDERLİK EDİYORUZ"

Gayrimenkul sektörünün büyük veri, yapay zeka ve blok zinciri aracılığıyla düzenlenmesini ve endeksleşmesini amaçlayan GABORAS'ın Türkiye'de "Güvenli Gayrimenkul Piyasası" olma vizyonuyla konumlandığını dile getiren GABORAS Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Buğa, "Bu yıl hayata geçirdiğimiz GABORAS Gayrimenkul Ticareti Platformu ile sektörümüz hızlı, kolay ve güvenli online gayrimenkul ticareti ile ilk kez tanıştı. Gayrimenkul sektöründe alıcı, satıcı, kiralayan, kiraya veren, özel taleplerde bulunan, aracı ve temsilci olarak yer alan tüm gerçek ve tüzel kişi veya kuruluşlar, bugün ilk kez gayrimenkul ile ilgili tüm işlemlerini tek bir noktadan ve kapsamlı olarak gaboras web sitesi üzerinden yürütebiliyor. Türkiye'nin ilk kapsamlı gayrimenkul ticaret platformunu kurarak proptech teknolojilerine önderlik ediyoruz" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum