Üçüncü Havalimanı Çevresindeki Arazi Fiyatları Uçuşa Geçti

İstanbul Arnavutköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

12 Haziran 2014
Üçüncü Havalimanı Çevresindeki Arazi Fiyatları Uçuşa Geçti

Temeli İstanbul Arnavutköy'de atılan ve dünyanın en büyük havalimanı projesi olan Üçüncü Havalimanı'nın çevresindeki arazi fiyatları adeta uçuşa geçti.

Üçüncü Havalimanı'nın temelinin atılmasıyla birlikte arsa fiyatlarında müthiş bir artış yaşandı. Bölgede bulunan arsaların metrekaresi 200'den 800 ila 10 bin TL arasına çıkınca söz konusu arsalara yatırım yapanlar büyük prim elde etmiş oldu.

PROJE İLE BİRLİKTE HANGİ BÖLGELER DEĞER KAZANDI?

Üçüncü Havalimanı güzergâhında yer alan Terkos, Çatalca ve Arnavutköy bölgelerinde metrekaresi 40 liradan satışı yapılan tarla vasfındaki arsaların fiyatı bugün 150 ila 250 lira arasında değişiyor. İmara açık arsaların metrekare fiyatları ise daha yüksek. İmara açık arsaların metrekaresi proje öncesinde 200 TL iken, şu anda bu rakam 800 TL ile 10 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

EN BÜYÜK ARTIŞ TAYAKADIN BÖLGESİNDE

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Kurumsal Değerleme ve Özel Projeler Departmanı Müdürü Ozan Kolcuoğlu, Tayakadın bölgesinin, fiyat artışının en fazla görüldüğü bölgelerin başında geldiğini açıkladı. Kolcuoğlu, "Bölgedeki tarlaların metrekaresi 400 liraya yükseldi" dedi.

METREKARE FİYATI 30 BİN DOLAR OLACAK

Üçüncü Havalimanı proje alanı dışında kalan fakat alana bitişik konumda yer alan Karaburun bölgesinde, arsa fiyatlarının daha önce de stabil bir artış gösterdiğini söyleyen emlak uzmanı Dursun Malkoç, bölgedeki güncel arsa satış fiyatlarında metrekare fiyatlarının 1000 liradan başladığını söyledi. Malkoç, "Havaalanı bittiğinde arsaların metrekare fiyatı 20-30 bin dolardan başlayacak" dedi.

FİYATLAR DÖRT KATINA ÇIKTI

Bölgede yıllardır emlakçılık yapan Kuzey Gayrimenkul'ün sahibi Dursun Malkoç, Terkos, Çatalca ve Arnavutköy çevresinde arazi değerlerinin dört katına çıktığını söyledi. Malkoç, "Üçüncü Köprü projesinin açıklanmasının ardından fiyatlar zaten artmıştı. Şimdi de Üçüncü Havalimanı'nın bu bölgeye yapılacağı söylentisi bile yetti. Fiyatlar birden dört katına çıktı" dedi. Malkoç ayrıca Üçüncü Havalimanı açıldığında en düşük metrekare fiyatının 5 bin dolara çıkacağını da sözlerine ekledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Akın 688 Eryaman daireleri 155 bin TL’den başlıyor

Akın 688 Eryaman daireleri 155 bin TL’den başlıyor

Ankara Etimesgut’ta hemen teslim olanağı sunan Akın 688 Eryaman projesi 155 bin TL’ye ev sahibi olma

19 Eylül 2017


TGM Trend Gayrimenkul: İstanbul'da her gün 350 aile taşınıyor

TGM Trend Gayrimenkul: İstanbul'da her gün 350 aile taşınıyor

TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun, sıfır eve geçişlerde en düşük oranın temmuz ve ağu

19 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat