Üçüncü Havalimanı Projesine Dev Destek

İstanbul Arnavutköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Eylül 2014
Üçüncü Havalimanı Projesine Dev Destek

4 Türk bankası 500’er milyon euroluk krediye ‘evet’ deyince, proje için 4.3 milyar euro kaynak aranırken 5 milyar euro bulundu.

Düzenleyen: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Üçüncü Havaalanı’nın finansmanına ilişkin çalışmalardaki son gelişmelere göre kamu bankalarının 3 milyar euroluk krediyi vaat etmelerine karşılık, özel bankalardan 1,3 milyar euroluk kredi katkısı bekleniyordu.

Ekonomist’in ulaştığı bilgiye göre, geçen haftaki görüşmeler sonucunda, konsorsiyumda yer alan İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi ve Denizbank, 500’er milyon euroluk krediye prensip olarak ‘’evet’’ dedi.

Böylece özel bankaların desteği 2 milyar euroya ulaştı. Bu şekilde kamu bankalarının kredi taahhütleriyle birlikte rakam 5 milyar euroya yükseldi. Hazine’nin de dolaylı garantisiyle birlikte, paket kısa bir süre içinde netleşecek.

Konsorsiyum üyelerinin özkaynak katkısıyla birlikte de imzalar atılacak.

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI İNŞAATI NE DURUMDA?

Toplamda 76,5 milyon metrekarelik bir alan üzerine inşa edilecek havalimanının dolgu ve sondaj çalışmaları sürerken, bölgede kurulan onlarca şantiye ve yüzlerce hafriyat kamyonunun yoğun çalışmaları dikkati çekti. Havalimanının 2018 sonunda tamamlanması hedefleniyor. 26 milyar 142 milyon euroluk yapım, işletme ve devir bedeliyle ihalesi yapılan ve yıllık 150 milyon yolcu kapasiteli çalışması planlanan üçüncü havalimanı projesinde ön hazırlıklar kameralara yansıdı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İzmir Seferihisar Belediyesi 15.3 milyon TL’ye arsa satacak

İzmir Seferihisar Belediyesi 15.3 milyon TL’ye arsa satacak

İzmir Seferihisar’a bağlı Sığacık Mahallesi’ndeki arsa, 15.3 milyon TL’ye ihale yöntemiyle satışa çı

17 Ekim 2017


Skyland İstanbul ofislerini teslim ediyor

Skyland İstanbul ofislerini teslim ediyor

Eroğlu Gayrimenkul tarafından İstanbul Seyrantepe’de hayata geçirilen projesi Skyland İstanbul’da of

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.