• Galeriler
  • Üçüncü Havalimanından En Son Görüntüler!

Üçüncü Havalimanından En Son Görüntüler!

Yıllık 150 milyon yolcu kapasitesiyle tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak olan üçüncü havalimanı ile ilgili yeni fotoğraflar ortaya çıktı.

20 Kasım 2014
Üçüncü Havalimanından En Son Görüntüler!

Yıllık 150 milyon yolcu kapasitesiyle tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak olan Üçüncü Havalimanı ile ilgili yeni fotoğraflar ortaya çıktı.

Dev projesinin kavramsal tasarımı için çalışmalar yapan dünyanın önde gelen mimarlık firmalarından Grimshaw, Nordic Office of Architecture ve Haptic Archtects tarafından yeni fotoğraflar yayınlandı. Toplamda 76,5 milyon metrekarelik bir alan üzerine inşa edilecek havalimanının dolgu ve sondaj çalışmaları devam ediyor.

İşte Üçüncü Havalimanı projesinin en son görüntüleri :

KDV dahil 26 milyar 142 milyon avroluk yapım, işletme ve devir bedeliyle ihalesi yapılan projenin ilk etabının 70-90 milyon yolcu kapasiteli olması beklenirken, tüm etaplar tamamlandığında proje 150 milyon kapasiteyle dünyanın en büyük havalimanı olacak. Dev projeyle ilgili yeni fotoğraflar ortaya çıktı. Projenin kavramsal tasarımı için çalışmalar yapan dünyanın önde gelen mimarlık firmalarından Grimshaw, Nordic Office of Architecture ve Haptic Archtects Üçüncü Havalimanı ile ilgili yeni fotoğrafları yayınladı. Ortaklık daha önceden Lima/Peru'daki Jorge Chavez Uluslararası Havalimanı terminalinin de tasarımını da gerçekleştirdi. Yabancı tasarımcılarla beraber yerli ortaklar GMW Mimarlık ile Tekeli-Sisa da mimarlık ekibinde tasarım için yer alıyor.

500 UÇAKLIK PARK YERİ KAPASİTESİ

Yeni havalimanı tamamlandığında 165 yolcu köprüsü, terminaller arasındaki ulaşımın raylı sistemle yapıldığı 4 ayrı terminal binası, 3 teknik blok ve hava trafik kontrol kulesi, 8 kontrol kulesi, her türlü uçak tipinin operasyonuna uygun müstakil 6 pist, 16 taksi yolu, 500 uçak park kapasiteli toplam 6,5 milyon metrekare büyüklüğünde apron, şeref salonu, kargo ve genel havacılık terminali, devlet konuk evi, yaklaşık 70 bin araç kapasiteli açık ve kapalı otopark, havacılık tıp merkezi, oteller, itfaiye ve garaj merkezi, ibadethaneler, kongre merkezi, güç santralleri, arıtma ve çöp bertaraf tesisleri gibi yardımcı tesislerden oluşacak. Yapım maliyetinin 10 milyar 247 milyon avro olması öngörülen havalimanının 2018 sonunda tamamlanması hedefleniyor.Havalimanı, 500 uçak kapasitesi, 70 bin araçlık açık ve kapalı otoparkı olacak.(AA)HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ivanka Trump'ın 20 Milyon TL'lik Yeni Evi

Ivanka Trump'ın 20 Milyon TL'lik Yeni Evi

Ivanka Trump eşi ve üç çocuğuyla birlikte Washington'a taşınıyor. İşte Ivanka Trump'ın yeni evi...

04 Ocak 2017


Su Kulesini Rezidansa Dönüştürdüler

Su Kulesini Rezidansa Dönüştürdüler

Mike Thomas ve mimar kızı İngiltere'deki metruk bir su kulesini 300 bin dolar harcayarak 3 odalı bir

13 Aralık 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat