Uğur Dumankaya: 2016’da Konut Fiyatları Tüketici Lehine Olacak

2016'nın oldukça zor bir yıl olacağını söyleyen Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, konut fiyatları tüketici lehine gelişecek. Tüketici için

14 Ocak 2016
Uğur Dumankaya: 2016’da Konut Fiyatları Tüketici Lehine Olacak

2016'nın oldukça zor bir yıl olacağını söyleyen Dumankaya inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, konut fiyatları tüketici lehine gelişecek. Tüketici için satın almanın hayırlı olacağı bir yıl olacak dedi…

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya Çırağan Sarayı’nda düzenlenen toplantıda emlak editörleri ile bir araya geldi.

Toplantıda Dumankaya İnşaat’ın yeni yatırımları ve 2016 yılına ilişkin beklentilere dikkat çekildi.

2016’DA KONUT FİYATLARI TÜKETİCİ LEHİNE BİR SEVİYEDE OLACAK
2016 yılının oldukça zor bir yıl olacağının altını çizen Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, “2016 çok kolay bir yıl olmayacak. Üretici tarafında artık yüksek kazançlar olmayacak. Konut fiyatları tüketici lehine bir seviyede olacak” dedi.

TÜKETİCİ İÇİN SATIN ALMANIN HAYIRLI OLACAĞI BİR YIL
İnşaat sektöründe son dönemlerde rekabetin yükselerek arttığına dikkat çeken Dumankaya, “Rekabet artıyor. Artık pazar koşullarını firma değil alıcı belirliyor. Bu da tüketici lehine bir durum. 2016’da konut fiyatları çok artmayacak. 2016 tüketici için satın almanın hayırlı olacağı bir yıl olacak” diye konuştu.

2015’TE BÜYÜDÜK AMA HEDEFİMİZİ GERÇEKLEŞTİREMEDİK
2015 yılının 2 seçimin ve terör olaylarının gölgesinde bir yıl olduğunu söyleyen Uğur Dumankaya, “Etrafımız ateş çemberleri ile sarılı bir yılı geride bıraktık. 2 seçim ve terör olayları sektörü bire bir etkiledi. Çünkü artık inşaat sektörü içe dönük bir sektör olmaktan çıktı. Terör olayları ve Rusya ile yaşanan kriz sektörü yakından etkiliyor. Özellikle yurtdışı satışları kısa vadede etkiliyor. 2015’te bu olayların gölgesinde Dumankaya olarak büyümeyi gerçekleştirdik ama yüzde 100 büyüme hedefimizi gerçekleştiremedik” ifadesinde bulundu.

DUMANKAYA ANADOLU'YA AÇILIYOR
İstanbul dışında yatırım planlarının olduğuna dikkat çeken Dumankaya, “Artık İstanbul dışına hatta dünyaya açılma vakti geldi. Sadece inşaat değil pazarlama ve hizmet alanlarında da büyük tecrübe edindik. Bu bilgi birikimimizi artık İstanbul dışına taşımak istiyoruz” diye konuştu.

2015 yılında 463 milyon TL ciro yaptıklarını açıklayan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, “2015’te 463 milyon TL ciro, bin 199 adet konut satışı gerçekleştirdik. Konut satışlarımız 2015’in son 4 ayında geçen yıla oranla yüzde 35 artış gösterdi. Satışımızın yüzde 19’unu yabancıya yaptık” dedi.

HEDEF 2016’DA 750 MİLYON TL CİRO
2016’da 750 milyon TL ciro hedeflediklerinin altını çizen Barış Dumankaya, bu yıl 1 milyar 200 milyon TL değerinde biri Çayırova diğeri ise Fikirtepe’de olmak üzere 2 yeni projeye başlayacaklarını söyledi.

ÇAYIROVA’YA DEV YATIRIM
Gebze Çayırova projesinin Dumankaya İnşaat’ın bugüne kadar yaptığı projeler arasında en büyüğü olduğuna dikkat çeken Barış Dumankaya, “Çayırova projemiz 3 etapta toplam 3 bin 500-4 bin konuttan oluşuyor. Adetsel bazda Dumankaya İnşaat’ın en büyük projesi olacak. Çayırova’da Şen Piliç arazisi üzerinde yapacağımız projenin satışlarına Ağustos gibi başlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

FİKİRTEPE PROJESİ NİSAN’DA SATIŞTA
Kadıköy Fikirtepe projesinin ise Nisan’da satışa çıkacağını belirten Barış Dumankaya, “Dumankaya Fikirtepe projesi 2 adada toplam bin 200 konuttan oluşuyor. Burada da satışlarımıza Nisan gibi başlamayı planlıyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.

HABER: Şengül KIRMIIZTAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Bir Yeşil GYO projesi olarak hayata geçen Innovia Zekeriyaköy projesi, İstanbul Sarıyer'de yükseliyo

21 Mart 2017


Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Bir Sur Yapı projesi olarak hayata geçen Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe projesi, İstanbul Maltepe'de yü

20 Mart 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.