Ulaşım Projeleri Bu İlçede Fiyatları 2 Katına Çıkardı

02 Mart 2016
PAYLAŞ
Ulaşım Projeleri Bu İlçede Fiyatları 2 Katına Çıkardı

Ulaşım projeleri geçtiği bölgelerde fiyatları uçururken, Tuzla'da bu durumdan payını aldı...

İstanbul'un güneydoğu sınırında kalan Tuzla son yıllarda markalı konut projelerine ev sahipliği yapmaya başladı.  2015 yılında açılan Viaport Marina projesi ile hareketliliğini arttıran Tuzla'da konut ve arsa fiyatları ulaşım projeleriyle ikiye bazı bölgelerde üçe katlandı.

Tepeören'de Arsa Fiyatları 3 Katına Çıktı

Tuzla'nın Tepeören bölgesi alçak katlı villa tipi projeleriyle dikkat çekiyor. Kuzey Marmara Otoyolu projesinin kavşak alanlarının da bulunduğu Tuzla Tepeören bölgesinde arsaların metrekaresi 100 ila 150 TL arasında değişirken, bugün 350 ila 450 TL seviyelerine ulaştı.

Konut Fiyatları İkiye Katlandı

İlçenin en çok dikkat çeken bölgelerinden Aydınlı ve Orhanlı mahallesinde konut yatırımları devam ediyor. Bölgedeki konut projelerindeki fiyat aralığı metrekare bazında 2013 yılında bin 250 lira ile 2 bin 500 lira arasında farklılık gösterirken, bugün bu bedeller 3 bin 200 ila 4 bin TL seviyelerine geldi. İçmeler bölgesi ve yakın çevresinde metro çalışmaları henüz başlamadığı 2011 yılında 1000 TL ile 1200 TL arasındaki iken, günümüzde bu rakam 2 bin ila 2 bin 500 TL aralığına ulaştı.

Fiyat Artışı Devam Edecek

Mevcutta hizmet veren Kadıköy Kartal metro hattına entegre edilecek olan 3,5 kilometrelik Kartal Kaynarca metro hattı ve Halkalı Gebze Marmaray Hattı'nın hizmete açılmasıyla Tuzla'ya bir çok noktadan kolay ulaşım sağlanabilecek. E-5 trafiğini rahatlamak amacıyla tasarlanan 5 kilometrelik Tuzla havaray hattı, Sabiha Gökçen Havalimanı - Tuzla(O.S.B.) metro hattı ve tüm projeler tamamlandığında özellikle bu hatların istasyonlarına yakın noktalarda fiyatların daha da artması bekleniyor.


"Ulaşım Projeleri Bu İlçede Fiyatları 2 Katına Çıkardı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap