Ulaşımın Gittiği Yerlere Yerleşim de Gidiyor

Ulaşım projeleri gittiği bölgelerden yerleşim oranlarını arttırıyor...

03 Mart 2016
Ulaşımın Gittiği Yerlere Yerleşim de Gidiyor

Ulaşım projeleri gittiği bölgelerden yerleşim oranlarını arttırıyor...

İstanbul'da her geçen gün nüfus artarken, Beylikdüzü, Çekmeköy, Esenyurt gibi bölgelerin yerleşim oranında da artış yaşanmaya başladı. Yerleşim oranlarının artmasındaki en önemli etkenlerden biri ulaşımın kolaylaşması. Metro ve metrobüs gelmesi, otobüs hat sayılarının artması ilçelerdeki ikamet oranın yükseltiyor.

İstanbul'da ulaşım projeleri geçtiği yerlerde fiyatları arttırıyor. Ulaşımın kolaylığı sebebiyle bölgedeki konut fiyatları ve kira fiyatlarında ciddi artışlar gözlenmeye başlandı. Konut hakkında açıklamada bulunan Lisanslı Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Karabet Hemengül, " Metrobüsün ulaştığı son nokta olan Beylikdüzü’nde konut ve kira fiyatlarını ‘ulaşımın kolaylığı’ sebebiyle arttı. Metrobüsün varlığının etkilemiş olduğu bir diğer bölge de Esenyurt. Esenyurt bölgesi ulaşımın güçlüğünden dolayı uzun zaman kısır kalmış bir yerdi, satışlar durgundu. Fakat metrobüsün gelişiyle birlikte bu bölgede aşırı bir canlılık meydana geldi ve fiyatlar da artmaya başladı" dedi.

Anadolu yakasında Çekmeköy'ün son dönemde yıldızı parlayan bölge olduğunun altını çizen Hemengül, "Bunun sebebi ulaşım. Çünkü bu yıl açılması beklenen bir Üsküdar-Çekmeköy metro hattı var. Bu hat nedeniyle, Çekmeköy bölgesi gelişti, yatırımcılar ve konut sahibi olmak isteyenler bölgeye rağbet gösterdi." dedi.

Pendik bölgesinin gündemde olduğunu vurgulayan Hemengül, "Burada da Pendik-Kaynarca arasında yapılması düşünülen bir metro hattı mevcut. Bu hat da kullanıma açılırsa bölgede aşırı bir canlanma olacaktır. Bunu daha şimdiden müteahhitlerin o bölgeye göstermiş olduğu ilgiden anlayabiliyoruz" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bodrum Emlak Müdürlüğünden Satılık Avlulu Ev!

Bodrum Emlak Müdürlüğünden Satılık Avlulu Ev!

Muğla Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü, hazine adına kayıtlı olan bahçeli evi satışa çıkartıyor...

22 Nisan 2017


Sur Yapı Semt Bahçekent Satışa Çıktı!

Sur Yapı Semt Bahçekent Satışa Çıktı!

Bir Sur Yapı projesi olarak hayata geçen Sur Yapı Semt Bahçekent, İstanbul Avrupa yakası Esenyurt'ta

21 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.