Ülke Genelinde 34 Yeni Hastane Yapılacak

03 Haziran 2015
PAYLAŞ
Ülke Genelinde 34 Yeni Hastane Yapılacak

Sağlık Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, devlet ve özel sektör ortaklığı ile toplam 40 bin yataklı 34 yeni hastane yapılacağı haberini verdi.

Ülke Genelinde 34 Yeni Hastane Yapılacak

Rönesans Holding'in Yozgat Şehir Hastanesi projesinin finansal kapanış imza töreninde açıklama yapan Gümüş, "Son 10 yılda sağlık sektöründe ciddi adımlar atıldı. Bugün birçok ilde son teknoloji ile sağlık hizmeti veriliyor. Fakat Türkiye geneline baktığımızda hastanelerinin çoğu 50 yaş üzeri. Bunların hızlı bir şekilde yenilenmesi lazım. Bizim bakanlık olarak sağlık alanındaki yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Toplam 40 bin yatak kapasiteli 34 yeni Hastane projemiz var" dedi.

Sağlıkta Serbest Bölge

Sağlıkta serbest bölge kavramına dikkat çeken Gümüş, "Sağlıkta serbest bölge kavramını tartışıyoruz. Hastanelerin bazı birimlerinin sağlık turizminde değerlendirilmesini planlıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Yine üzerinde çalıştığımız bir diğer konu da PPP modeli hastanelerimizin belirli bir bölümünün komşu ülkelerin tedavisinde kullanılması. Bunları değerlendirip sonuca göre adım atacağız" şeklinde konuştu.

-

Ülke Genelinde 34 Yeni Hastane Yapılacak

-


"Ülke Genelinde 34 Yeni Hastane Yapılacak" haberine ait yorum yok

Yorum Yap