• Emlak Haberleri
  • Uluslararası Gayrimenkul Borsası 57 ülkeyi bir araya getirecek

Uluslararası Gayrimenkul Borsası 57 ülkeyi bir araya getirecek

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Uluslararası Gayrimenkul Borsası için gerekli tüm çalışmaların tamamlandığını duyurdu.

14 Temmuz 2017
Uluslararası Gayrimenkul Borsası 57 ülkeyi bir araya getirecek Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Uluslararası Gayrimenkul Borsası için gerekli tüm çalışmaların tamamlandığını duyurdu.

Gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendirecek olan müjdeli haber Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’den geldi. Bloomberg HT’de yayımlanan programa konuk olan Canikli, 57 ülkenin bütün gayrimenkul üreticileri ve tüketicilerini bir araya getirecek bir piyasa olması hedeflenen Uluslararası Gayrimenkul Borsası ile ilgili çalışmaların tamamlandığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projesi ve talimatıyla hayata geçirilecek olan “Uluslararası Gayrimenkul Borsası’na ilişkin gerekli olan tüm çalışmaları tamamladıklarını belirten Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “Uluslararası Gayrimenkul Borsası'nın, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) bünyesinde 57 ülkenin bütün gayrimenkul üreticileri ve tüketicilerini bir araya getirecek bir piyasa olacak. Yasal mevzuatı yakında çıkaracak, daha sonra 57 İSEDAK ülkesine teklif götürülecek, esnek bir modelle, hazır ülkelerle işe başlayabileceğiz" dedi.

“Bu borsada gayrimenkuller el değiştirecek”

Uluslararası Gayrimenkul Borsası’nın, Menkul Kıymetler Borsası gibi olacağına değinen Canikli konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; "Orada kağıtlar, hisseler el değiştiriyor. Geniş bir kitleye hitap edecek olan Uluslararası Gayrimenkul Borsası'nda gayrimenkuller el değiştirecek. Gayrimenkul satıcısı, konut, arazi, proje, AVM olabilir, borsaya fiyatıyla birlikte girecek. Aracı kurumlar vasıtasıyla... Fiyatını İSEDAK üyesi tüm ülkelere açık olacak şekilde gayrimenkulü satabilecek. Bunu hayata geçirdikten kısa bir sonra, göreceksiniz, dünyanın bu noktada merkezi olacak. Dünyaya gayrimenkul pazarlayan ülkeler noktasında, gelişmiş ülkeler yani İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya örnek olarak söylüyorum, göreceksiniz bu modele dâhil olmak için çok büyük özel çaba sarf edecekler. Buradaki bir gayrimenkul, aynı anda dünyanın her yerinde satışa sunulabilecek."


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum