Ümraniye’de Yeşil Alan Çalışmaları Devam Ediyor!

15 Ekim 2015
PAYLAŞ
Ümraniye’de Yeşil Alan Çalışmaları Devam Ediyor!

Yeni dönemde de park ve yeşil alan çalışmalarına devam eden Ümraniye Belediyesi 7 yeni projeye daha imza attı...

Ümraniye Belediyesi hizmete başladığı günden itibaren Ümraniyelilerin yeşil alan ihtiyacını karşılamak adına projeler üretiyor. Bu anlamda, yeşil alan oluşumu için uygun yerlerin tespiti ve buralarda hizmete sunulacak parkların inşası için projelendirme ve uygulama çalışmaları yürüten Ümraniye Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü, 7 yeni projeye imza attı.

ATAKENT MAHALLESİ’NDE BULUNAN KORULUKLAR HİZMETE AÇILIYOR

Atakent Mahallesi’nde 7 bin 718 metrekare alan üzerinde bulunan koruluk, mahalle sakinlerinin kullanımına açılıyor. Yürüme yolları, spor aletleri, oyun grupları ve oturma alanlarıyla vatandaşlar sağlıklı ve güzel vakit geçirecek. Her alanının aydınlatılarak güvenli hale getirildiği koru kısa bir süre sonra tamamlanıp hizmete açılacak.

EGEMENLİK CADDESİ’NDE BULUNAN DERE KORUMA BANDI ÇEVRESİ DÜZENLENİYOR

Tantavi Mahallesi, Egemenlik Caddesi üzerinde atıl durumda olan dere koruma bandı çevresi, belediyemiz tarafından düzenlenerek hizmete açılacak. Proje kapsamında dere koruma bandı çevresinde, çevre düzenlemesi, yürüyüş ve bisiklet parkuru, basketbol sahası, spor aletleri, oyun temalı parklar ve yeşil alanlar Ümraniyelilerin hizmetine sunulacak. 26 bin 854 metrekareden oluşan projede, bin 200 metre yürüme ve bisiklet yoluyla, 120 metrekarelik bir basket sahası bulunuyor.

4 MAHALLEYE 4 YENİ PARK

Ümraniye Belediyesi, Site, Necip Fazıl, Atatürk ve İnkılap Mahalleleri’nde yeni parklar inşa ediyor. Yapılması planlanan park alanları, hedeflenen süre içerisinde tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak. Spor sahaları, oyun alanları ve yürüyüş yollarından oluşacak parklar; Site Mahallesi- Adıvar Sokak, Necip Fazıl Mahallesi- Neval Sokak, Atatürk Mahallesi- Okan Sokak ve İnkılap Mahallesi- Hatip Caddesi’ne değer katacak.

HACI ARİF ŞİMŞEK PARKI YENİLENİYOR

İstiklal Mahallesi’nde, 8 bin 30 metrekare alan üzerinde bulunan ve zamanla deforme olan Hacı Arif Şimşek Parkı yenileniyor. Yürüyüş yolları, oyun parkı, spor aletleri ve basketbol sahası uygulamaları, son sistem ekipmanlarla yenilenerek; tamamen değişen yüzüyle mahalle sakinlerinin hizmetine açılıyor.

İHA


"Ümraniye’de Yeşil Alan Çalışmaları Devam Ediyor!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap