Urla Villaları İçin Mahkemeden İptal Kararı

İzmir Urla'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

24 Şubat 2016
Urla Villaları İçin Mahkemeden İptal Kararı

Mahkeme Urla Villaları'nı içine alan  Hacılar Koyu’nun 1'inci derece sit alanından 3’üncü derece doğal sit alanına düşürülmesi kararını iptal etti...

İzmir Urla'da yer alan zaman zaman Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da tatilini geçirdiği Urla Villalarının bulunduğu Hacılar Koyu’ndaki sit değişikliğiyle ilgili karar çıktı.

1'inci derece sit alanında bulunan Hacılar Koyu yapılaşmaya izin veren 3’üncü derece doğal sit alanına geçirildi ve bu duruma tepki gösteren çevreciler ile hak sahipleri işlemin iptali için dava açtı. Bilirkişi raporundaki olumlu görüşe rağmen mahkeme sit derecesinin değiştirilmesine ilişkin karar için yürütmeyi durdurma kararı verdi. Karara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve villa sahipleri, Bölge İdare Mahkemesi’ne itirazda bulundu ve geçen ağustos ayında yürütmenin durdurulması kararını kaldırıldı.

İptal başvurusunu esastan görüşen İzmir 2’nci İdare Mahkemesi, yapılaşmaya izin veren sit değişikliğini iptal etti. Mahkeme kararında söz konusu alanın 1'inci derece sit özelliğini insan müdahalesi ile yitirdiğini, bu durumun sit derecesini düşürme sebebi olamayacağını belirtti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İstanbul Turizm Merkezi Projesine ÇED Raporu İstendi!

İstanbul Turizm Merkezi Projesine ÇED Raporu İstendi!

Ataköy’deki mega yat limanının da yer aldığı İstanbul Turizm Merkezi projesine bilirkişi olumsuz rap

26 Mayıs 2017


Palmaris Botanica Fiyat Listesi!

Palmaris Botanica Fiyat Listesi!

Siyal İnşaat ve Md Group tarafından hayata geçirilen Palmaris Botanica Konya'da yükseliyor...

26 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat