Üsküdar Belediyesi Kentsel Dönüşüm İçin Düğmeye Bastı

İstanbul Üsküdar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Eylül 2014
Üsküdar Belediyesi Kentsel Dönüşüm İçin Düğmeye Bastı

Üsküdar Belediyesi kentsel dönüşüm hazırlığında önemli bir hamle yaparak belediye bünyesinde Kentsel Tasarım Müdürlüğü'nü kurdu.

İmar ve Şehircilik Müdürü Cengiz Urkun'un atandığı Kentsel Tasarım Müdürlüğü'nün yanı sıra üç müdürlük daha kuruldu.

Üsküdar Belediyesi’nde dört yeni müdürlük daha kuruldu. Eylül ayında toplanan Meclis kararıyla kurulan müdürlükle birlikte, 25 olan müdürlük sayısı 29’a çıktı.

Üsküdar Belediyesi’nde, Spor İşleri, Kentsel Tasarım, Tesisler ve Ulaşım Hizmetleri olmak üzere 4 yeni birim müdürlüğü kuruldu. Atamaları yapılan birim müdürleri ise görevlerine başladı.

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ KENTSEL TASARIM MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yeni dönemde kentsel dönüşümü başlatıp büyük oranda uygulamayı hedeflediğini her defasında dile getiriyordu. Yerinde dönüşüm ile belediyeye ait mülkler üzerine 1000 yeni konut ve 100 yeni ticari alanı oluşturulması hedefleniyor.

Bürokratik işletmelerin daha hızlı yürütülmesi maksadıyla Kentsel Tasarım Müdürlüğü, kentsel dönüşüm fonksiyonu verilerek kuruldu. Müdürlüğün başına ise İmar ve Şehircilik Müdürü Cengiz Urkun atandı. İmar Müdürlüğüne ise Mehmet Akyüz getirildi.

ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kara ve deniz ulaşımından sonra Marmaray ve Avrasya Tüneli ile ulaşımın merkezi olan Üsküdar Belediyesi, ilçedeki trafik sorununu çözmek için Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünü kurdu.Birimin başına ise Eski Yapı Kontrol Müdürü Süleyman Çadır getirildi.

SPOR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Özellikle son yıllarda, hentbol, atletizm, judocu, taekwondo ve karate gibi spor dallarında uluslararası arenada elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Üsküdar Belediyesi, sporu tavana yaymak için Spor İşleri Müdürlüğü’nü kurdu. Müdürlüğün başına ise Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yürüten Hüsnü Saraç getirildi. Saraç’ın yerine ise Cengiz Karaman atandı.

Spor İşleri Müdürlüğü, amatör spor kulüplerine yardım işlerinin organize edilmesi, gençlere spor malzemesi verilmesi, ilçemizde gençlerimize yönelik sportif etkinlikler düzenlemesi, yaz ve kış spor okullarının yapılması sportif etkinliklerle sporu tabana yaymayı amaçlıyor.

TESİSLER MÜDÜRLÜĞÜ

Üsküdar Belediyesi, 37 fiilen kullandığı tesislerle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden sonra en çok tesisleri bulunan ilçe olma özelliğini taşıyor. Tesislerdeki hizmetlerin daha verimli yürütülmesi için Tesisler Müdürlüğü kuruldu. Müdürlüğün başına ise eski Temizlik işleri Müdürü Ali Şahinkaya getirildi. Temizlik işleri Müdürlüğüne de Salih Uzun atandı.​

KENTSEL TASARIM MÜDÜRÜ CENGİZ URKUN KİMDİR?

Üsküdar Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürü Cengiz Urkun, ​1993 yılında Trakya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümü bitirdi. 1993 – 1998 yılları arasında bir mimari ofiste başlıca tip 250 yataklı rehabilitasyon merkezi mimari proje yarışması ve Antalya Konya altı plajı ve Kültür Merkezi Mimari projesinin yarışma ve uygulama kısımlarında görev aldı.

Cengiz Urkun, 1999 yılında Üsküdar Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğün’ de Bölge Mühendisi ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2004 – 2007 yılları arasında Koruma Uygulama Denetim Bürosunun Şefliğini yürüttü. İl Özel İradesi fonlarından faydalanılarak Üsküdar’daki bir çok taşınmaz kültür varlıklarının Restorasyonunda KUDEB Şefi olarak görev aldı. 2008 yılında İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Ruhsat Büro Şefliğini KUDEB Şefliği ile birlikte yürüten Urkan, 2012 yılından beri İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yürütmekte olup Iğdır Doğumlu evli ve iki çocuk babasıdır. 2013 yılından itibaren mimarlık dalında Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Polat Ev Göztepe cazip ödeme seçenekleriyle satışta

Polat Ev Göztepe cazip ödeme seçenekleriyle satışta

Hem tasarım ve konumuyla hem de cazip ödeme seçenekleriyle yatırımcıların dikkatini çeken Polat Ev G

19 Ekim 2017


İzmir Selçuk Belediyesi 8.6 milyon TL'ye arsa satacak

İzmir Selçuk Belediyesi 8.6 milyon TL'ye arsa satacak

İzmir Selçuk Belediye Başkanlığı, Selçuk ilçesi İsabey Mahallesi’nde konumlanan arsanın satışı için

19 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.