Üsküdar Erguvan Evleri'nde teslimler yapıldı

Üsküdar Belediyesi'nin kentsel dönüşüm projesinde mutlu sona ulaşıldı.

01 July 2021
Üsküdar Erguvan Evleri'nde teslimler yapıldı İstanbul'un tüm ilçelerinde deprem tehlikesine karşı kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Riskli alanlarda hayata geçirilen yeni projeler ile güvenli yapı stokunun bir an önce sağlanması hedefleniyor.

Kentsel dönüşümün sürdüğü Üsküdar'da 'Büyük Dönüşüm' sloganıyla depreme dayanıksız binalar yıkılarak güvenli yapılar inşa ediliyor.

Üsküdar Belediyesi tarafından Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde hayata geçirilen Erguvan Evleri projesinde teslimler yapıldı. Kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşıyan çalışma, 250 milyon TL yatırımla hayat bulurken 336 konut hayata geçirildi. Proje kapsamında çok sayıda nitelikli sosyal donatı da hayata geçirildi.

"VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK"

Projenin anahtar teslim törenine katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yaptığı açıklamada ilçedeki kentsel dönüşüm faaliyetlerinin hız kesmeden sürdüğünü ve bazı projelerde de sona gelindiğini aktardı.

Erguvan Evleri projesinin tesliminde çok özel bir günü yaşadıklarını belirten Türkmen, "Temel atmadan önce burada yaşayan vatandaşlarımızla yaptığımız toplantıları daha dün gibi hatırlıyorum. Dedim ki burayı bir ay içersinde boşaltıyorsunuz biz burayı yıkıyoruz yeniden yapıyoruz ve depreme dayanıklı sağlıklı, huzurlu bir apartman ve dairelerde yaşamınızı sürdürmek üzere beslemeyi çekiyoruz. Bunu söylediğimde buradaki hemşehrilerim önce inanmadılar. Dediler ki başkanım mümkün değil bize sizden önce de defalarca bu sözü verenler oldu. Başkanım bizi buradan atacaksınız sonra bizlere evlere vermeyeceksiniz. Ne kadar anlatsak da ne kadar sizi mağdur etmeyeceğiz desek de bu süreç kolay olmadı. Taşınmak için süre istediniz verdik, kira yardımı yaptık. Sağ olsunlar buradaki hemşehrilerimiz bizlere güvendiler, bizleri yormadılar sözümüze itibar ettiler. Biz de tapularını devreden vatandaşlarımıza hak edişleri dahilinde daire vereceğimize söz verdik. Hatta dedik ki önce biz size dairenizi vereceğiz sonra bize tapularınızı devredeceksiniz. Ve şimdi verdiğimiz sözü tutarak 2021 yılının ilk yarısı bitmeden 30 Haziran günü dairelerinizi teslim ediyoruz" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum