Üsküdar Meydan Projesinde İlk Adım Atıldı

03 Eylül 2016
PAYLAŞ
Üsküdar Meydan Projesinde İlk Adım Atıldı
2 yılda tamamlanması planlanan Üsküdar Meydan Projesi için bugün ilk adım atıldı. Meydan için eski hizmet binasının yıkımı gerçekleşti...

Üsküdar'ın çehresini değiştirecek olan meydan projesine start verildi. Bu kapsamda 1984 yılından beri hizmet veren Üsküdar Belediyesi eski hizme binasının yıkımı gerçekleştirildi.

Bugün gerçektelen yıkım törenine Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile belediye personelleri katıldı. Yıkılan hizmet binasının yerine kapalı otopark ve meydan hayata geçirilecek. Üsküdar meydan projesinde çalışmaların 2 yıl sürmesi bekleniyor.Proje hakkında bilgi veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Bu alanın altı komple otopark oluyor. Yaklaşık bin araçlı bir otopark projemiz var. Üstünde de muazzam bir 10- 15 dönüme yakın bir meydan kazanıyoruz" dedi.

Meydanın Adı Belli Oldu
Meydanın adını da açıklayan Başkan Türkmen, "Bu meydanın adı Mimar Sinan Meydanı" dedi.

Ağustos 2018'de Hizmette
Üsküdar meydan projesini tam iki yıl içerisinde tamamlamak istediklerini belirten Türkmen, "2018’imizin Temmuz Ağustos ayında inşallah güzel bir Üsküdar Meydanı ve Üsküdar’a güzel bir otoparkı kazandırmış olacağız" şeklinde konuştu.

"Üsküdar Meydan Projesinde İlk Adım Atıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap