Üsküdar’da 56 Milyon Liralık Arazi Satışa Çıkarıldı

İstanbul Üsküdar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

18 Temmuz 2014
Üsküdar’da 56 Milyon Liralık Arazi Satışa Çıkarıldı

İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü, İstanbul Üsküdar bölgesinde bir arazi 56 milyon 400 bin lira bedelle ihaleye çıkardı.

İstanbul'un Üsküdar İlçesi'nde mülkiyeti Abdullahağa Vakfı'na ait olan "tarla" vasıflı taşınmaz, otel yapılmak üzere 56.4 milyon lira muhammen bedel ile kira ve işletme ihalesine çıkarıldı.

İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü, mülkiyeti Abdullahağa Vakfına ait, İstanbul'un Üsküdar İlçesi, Altunizade Mahallesi, Aralık Sokağında bulunan, "tarla" vasıflı taşınmazı; kapalı teklif usulü ile yerine otel yapmak üzere inşaat yapım karşılığı kira ve işletme ihalesine çıkardı.

GEÇİCİ TEMİNAT BEDELİ 1 MİLYON 693 BİN LİRA

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre, mülkiyeti Abdullahağa Vakfına ait, İstanbul'un Üsküdar İlçesi, Altunizade Mahallesi, Aralık Sokağı'nda bulunan, "tarla" vasıflı taşınmaz kapalı teklif usulü ile Otel yapılmak üzere inşaat yapım karşılığı kira ve işletme ihalesine çıkartıldı. İnşaat yapımına ilişkin işin muhammen bedel 56 milyon 436 bin 845 TL olarak belirlendi. İlana göre, geçici teminat bedeli ise 1 milyon 693 bin 105 LİRA olacak. İhale 12 Ağustos 2014 tarihinde saat 15.00'da gerçekleştirilecek.

OTEL İNŞAATI DA YER ALIYOR

İlana göre, İstanbul'un Üsküdar İlçesi, Altunizade Mahallesi'nde yer alan taşınmaz; E-5 (O-1) karayoluna çok yakın ve Altunizade Köprülü Kavşağı'nın yanında Burhaniye Caddesi'ne cepheli bir konumda bulunuyor. Taşınmazın yakın çevresinde İstanbul Şehir Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, öğrenci konuk evi, banka şubeleri ile sigorta acentaları, Vakko, Diyaliz Merkezi gibi yapılar yer almakta olup, bunun yanında Burhaniye Caddesi üzerinde bir otel inşaatı da yer alıyor.

İHALE İÇİN YABANCI İSTEKLİLERDE TEKLİF VEREBİLECEK

İstekliler İhale Şartnamesini, mesai saatleri içerisinde 08.30-12.30 ve 13.00-17.00 saatleri arasında Üsküdar/İstanbul adresinde bulunan Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü Hizmet Binasının 3. katındaki İhale Kalem Bürosunda görebilecekler. İhale dosya satışı yapılmayacak olup, ihale ile ilgili dokümanlar Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinin www.vgm.gov.tr adresinden görülebilecek. İhaleye, yabancı istekliler yüzde 51 hissesi yerli ortaklığa ait olmak üzere Ortak Girişim olarak ihaleye teklif verebilecekler.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bodrum Emlak Müdürlüğünden Satılık Avlulu Ev!

Bodrum Emlak Müdürlüğünden Satılık Avlulu Ev!

Muğla Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü, hazine adına kayıtlı olan bahçeli evi satışa çıkartıyor...

22 Nisan 2017


Sur Yapı Semt Bahçekent Satışa Çıktı!

Sur Yapı Semt Bahçekent Satışa Çıktı!

Bir Sur Yapı projesi olarak hayata geçen Sur Yapı Semt Bahçekent, İstanbul Avrupa yakası Esenyurt'ta

21 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.