Vadistanbul Projesinde Flaş Gelişme!

Koru Florya projesi nedeniyle davalık olan Aydınlı İnşaat ile Keleşoğlu İnşaat'ın Vadistanbul projesindeki ortaklığı sona erdi.

24 Kasım 2014
Vadistanbul Projesinde Flaş Gelişme!

Koru Florya projesi nedeniyle davalık olan Aydınlı İnşaat ile Keleşoğlu İnşaat'ın Vadistanbul projesindeki ortaklığı sona erdi.

İstanbul Ayazağa’da inşa edilen Vadistanbul projesinde ortaklık yapısı değişti. Artaş, Aydınlı ve Keleşoğlu ortaklığıyla yola çıkan projede Keleşoğlu, hisselerini Artaş’a devretti. Bu hisse satışının sebebi ise Keleşoğlu ve Aydınlı’nın Florya’da ortak oldukları Koru Florya projesinde aralarının bozulması...

TOKİ’nin arsasında Aydınlı, Metal Yapı, Vizyon Life ve Ar-Ke İnşaat’ın hasılat paylaşımı modeliyle inşa ettiği Koru Florya’da Keleş’lerin ortaklığındaki Ar-Ke, diğer 3 firmaya dava açmıştı. Dava süreci, tarafların arasını açınca, Keleşoğlu ve Aydınlı, Vadistanbul’da da birlikte çalışmayı sürdüremedi. Keleşoğlu hisselerini satıp Vadistanbul’dan çekildi.

ÇOĞUNLUK ARTAŞ'TA

Vadistanbul’da Artaş, Aydınlı ve Keleşoğlu’nun yüzde 30’ar payları bulunuyordu. Keleşoğlu’nun payının yüzde 15’i ise Eba’ya aitti. Keleşoğlu, kendine ait yüzde 15 hisseyi Artaş’a devretti. Böylece Artaş yüzde 45 pay ile büyük ortak konumuna geçti. Aydınlı yüzde 30’la sabit kaldı. Eba ise Invest adıyla projede yüzde 15’lik paya sahip oldu. Kalan yüzde 10 ise, AFK adında bir şirkete ait.

Projenin büyük hissedarı konumuna geçen Artaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Keleşoğlu ile vedalaştıklarını belirterek, “Bizimle herhangi bir anlaşmazlıkları olmadı ancak diğer ortağımız Aydınlı ile Koru Florya’da yaşanan süreç sonrası Mustafa Bey (Keleş) çekilmek istedi” diye konuştu.

Keleşoğlu İnşaat Başkanı Mustafa Keleş ise 15 gün önce hisselerini devrettiğini belirterek, bu ayrılığın arkasında Aydınlı ile Koru Florya’dan kaynaklı yaşadıkları sorunun olduğunu söyledi. Keleş, Artaş ile bir sorun yaşamadıklarını vurgularken, “Diğer ortakla sıkıntı yaşadık. Üzüldüm ama ucunda ölüm yok, hayırlısı olsun” demekle yetindi.

HİSSELER DEĞİŞTİ

Vadistanbul’da Artaş, Aydınlı ve Keleşoğlu’nun yüzde 30’ar payları bulunuyordu. Keleşoğlu, kendine ait yüzde 15 hisseyi Artaş’a devretti. Böylece Artaş yüzde 45 pay ile büyük ortak konumuna geçti. Aydınlı yüzde 30’la sabit kaldı.

Vadistanbul Bulvar PROJESİNİN TÜM DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

Vadistanbul Teras PROJESİNİN TÜM DETAYLARI İÇİN TIKLAYINHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat